Wizyta węgierskiej delegacji z miasta Jászapáti w Starostwie Powiatowym w Łańcucie

08-08-2011

8 sierpnia był ostatnim dniem wizyty węgierskiej delegacji w naszym mieście. Z tej okazji odwiedzili oni Starostwo Powiatowe w Łańcucie, gdzie spotkali się z nimi Wicestarosta Józef Rzepka, Poseł Kazimierz Gołojuch oraz Sekretarz Powiatu Robert Kochman. Goście zostali oprowadzeni po budynku Starostwa, w którym obejrzeli innowacyjne rozwiązania, takie jak nowoczesna serwerownia przy pracowni informatycznej oraz system przyjmowania petentów w wydziale komunikacji. Spotkanie zakończyło się wręczeniem pamiątkowych upominków.
  Była to pierwsza wizyta nowo wybranych władz z węgierskiego miasta Jászapáti. W skład delegacji wchodził z-ca burmistrza, Pan Borbás Zoltan z żoną, upoważniony z ramienia Domu Kultury Kökény Gábor z żoną, kierownik gabinetu burmistrza Korcisz Saba z żoną oraz trzy pary żniwiarzy, którzy dzień wcześniej brali udział w pokazach organizowanych z okazji  II Powiatowego Święta Żniw w Soninie.
  Powiat Łańcucki prowadzi współpracę z węgierskimi przyjaciółmi pod kątem popularyzacji naszego regionu na Węgrzech, wymiany w dziedzinie sportu i turystyki oraz prezentacji tradycyjnej kultury. Współpraca pomiędzy oboma samorządami prowadzona jest od 2001 roku.

Wizyta Węgrów - Poseł Kazimierz Gołojuch

Wizyta w serwerowni