Wizyta Jacka Osucha z Ministerstwa Sportu w Starostwie Powiatowym w Łańcucie

25-06-2020

25 czerwca 2020 r. w Starostwie Powiatowym w Łańcucie miało miejsce  spotkanie z sekretarzem stanu w Ministerstwie Sportu Jackiem Osuchem. Tematem rozmów były potrzeby Powiatu Łańcuckiego w zakresie infrastruktury sportowej oraz możliwości wsparcia ze strony rządu. Wizyta w Powiatowej Hali Sportowej im. Józefa Witka przy Zespole Szkół Technicznych stała się okazją prezentacji bardzo dobrego wykorzystania przez samorząd Powiatu Łańcuckiego pozyskanych środków na rozwój infrastruktury sportowej. W spotkaniu wzięli udział poseł na Sejm RP Kazimierz Gołojuch, starosta łańcucki Adam Krzysztoń, wicestarosta łańcucki Barbara Pilawa-Kraus oraz dyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Łańcucie Marek Miezin.

Biorąc pod uwagę potrzeby inwestycyjne w infrastrukturę sportową, Powiat Łańcucki złożył do Ministerstwa Sportu wniosek, w ramach programu Sportowa Polska 2020, o środki na budowę i przebudowę architektury sportowo - rekreacyjnej przy Zespole Szkół Technicznych w Łańcucie. 

Zadanie inwestycyjne pn. „Budowa i przebudowa architektury sportowo - rekreacyjnej przy Zespole Szkół Technicznych w Łańcucie” zlokalizowane jest na terenie rekreacyjno - sportowym przy Zespole Szkół Technicznych w Łańcucie, w bezpośrednim sąsiedztwie pełnowymiarowej hali sportowej. Zakres inwestycji obejmuje przebudowę boisk do piłki nożnej, piłki koszykowej i siatkowej, skoczni w dal, budowę ciągów komunikacyjnych /chodników/ umożliwiających dojazd i dojście do wszystkich obiektów sportowych oraz budowę zewnętrznej siłowni plenerowej. Wszystkie boiska będą dostępne dla osób niepełnosprawnych. Do wszystkich boisk będą prowadziły utwardzone ciągi komunikacyjneo szerokości dostosowanej do potrzeb osób poruszających się za pomocą wózków inwalidzkich, bramki wejściowe o odpowiedniej szerokości umożliwią wjazd i wejście na boisko i udział w zawodach sportowych. Całkowity koszt zadania wynosi blisko 850 000 zł.