Warsztaty medialne WSKSiM z Torunia

11-09-2019

  W ramach Dni Kultury Chrześcijańskiej, które trwają w Łańcucie od 11 do 15 września 2019 r., w Miejskim Domu Kultury w Łańcucie odbywają się dwudniowe warsztaty medialne, adresowane dla zainteresowanych uczniów szkół ponadpodstawowych, dla których organem prowadzącym jest Powiat Łańcucki. Kilkuset uczniów ma niepowtarzalną szansę zdobycia wiedzy o świecie mediów bezpośrednio od wykładowców i studentów Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej z Torunia.

  Celem warsztatów jest przekazanie wiedzy dotyczącej świata mediów i dziennikarstwa. Uczniowie mogą poznać różne techniki pracy dziennikarskiej, zapoznać się ze sposobami ukazania rzeczywistości oraz sposobami manipulacji obrazem i dźwiękiem. Uczniowie zapoznają się z podstawami przekazu telewizyjnego, dziennikarstwa radiowego oraz prasowego. Zainteresowani techniką mogą zwiedzić telewizyjny wóz transmisyjny oraz zapoznać się z nowoczesnym sprzętem radiowo - telewizyjnym.

  Dzięki tej cennej inicjatywie uczniowie naszych szkół mają szansę rozwoju świadomej postawy udziału w świecie mediów oraz krytycznego i odpowiedzialnego przekazywania informacji.