VIII Jarmark Św. Michała w Maneżu

02-10-2018

Piękny weekend 29 -30 września br. zachęcał do wizyty w łańcuckim parku. Licznie przybyli odwiedzający mogli wziąć udział w Jarmarku Św. Michała w łańcuckim Maneżu odbywającym się w ramach obchodów Święta Patrona Powiatu Łańcuckiego.

Liczne kramy i stoiska przyciągały kolorami i aromatem. Można tu było  skosztować regionalnych potraw przygotowanych przez gospodynie z kół gospodyń wiejskich. Bigos, pierogi, żurek z kiełbasą i różnego rodzaju wypieki nie pozostawiły nikogo obojętnym. Nie zabrakło także przypraw, miodów, serów, pieczywa i wędlin oraz wyrobów rękodzieła artystycznego – obrazów, rzeźb, haftowanych obrusów i serwetek, wiklinowych koszyków, ręcznie wykonanych zabawek czy ceramiki.

W niedzielę na scenie przed Maneżem zaprezentowały się Młodzieżowa Kapela Ludowa z Albigowej, Dziecięcy Zespół Wokalny "Jakubki” wraz z kapelą z Krzemienicy, Kapela "Wolanie" z Woli Dalszej i znakomity trębacz Bolesław Brodziak. Na zakończenie wystąpił duet "Pragnienie miłości" z Kraczkowej, uczestnicy telewizyjnych programów Mam Talent i Disco Star. W przerwach między występami odbyły się błyskawiczne konkursy bicia piany, rozpoznawania przypraw po zapachu czy obierania jabłek. Przez cały czas trwania Jarmarku Restauracja i Kawiarnia „Podkowa” promowała regionalne potrawy.

Kazdy z odwiedzających Jarmark mógł również wesprzeć datkiem rehabilitację Fabiana i Sebastiana z Albigowej cierpiących na dziecięce porażenie mózgowe.