VII Powiatowy Przegląd Pieśni Maryjnych „Spotkanie z pieśnią Maryjną”

06-06-2018

VII Powiatowy Przegląd Pieśni Maryjnych „Spotkanie z pieśnią Maryjną” odbył się  27.05.2018 r. w Husowie. Patronat nad wydarzeniem objęli starosta łańcucki Adam Krzysztoń oraz wójt Gminy Markowa Tadeusz Bar.
W prezentacji wzięły udział  zespoły: Zespół Śpiewaczy „Husowianie”, Zespół Śpiewaczy „Nasturcje”, Zespół Śpiewaczy „Rogóżnianki”, Zespół Śpiewaczy Seniorów z Wysokiej, Chór Kameralny „Contabile”, Zespół Wokalny „Sąsiedzi”, Zespół Śpiewaczy „Zagroda”, Zespół Śpiewaczy „Zielanki”, Zespół Śpiewaczy „Senorzy”, Zespół Śpiewaczy z Kapelą „Wolanie”, Zespół Śpiewaczy z Markowej.
Zespoły zaprezentowały pieśni o tematyce Maryjnej, pieśni patriotyczne nawiązujące do odzyskania przez Polskę niepodległości oraz pieśni związane z Dniem Matki.

Wicestarosta łańcucki Barbara Pilawa-Kraus, dziękując za zaproszenie na Przegląd Pieśni Maryjnych „Spotkanie z Pieśnią Maryjną” wyraziła radość z tej inicjatywy podkreślając, że to wspaniała okazja, żeby przybliżyć słuchaczom piękne, wzruszające i pełne radości pieśni o Najświętszej Maryi Pannie, które wlewają w nasze serca szczęście i harmonię z nich płynące. Zwłaszcza nazajutrz po najpiękniejszym dniu w roku, Dniu Matki, szczególnie dotykają one najgłębszych warstw duszy uświadamiając nam Jej matczyną miłość. Wszystkim uczestnikom Przeglądu życzyła wiele radości ze wspólnego śpiewania oraz dalszych równie pięknie zapisanych kart aktywności artystycznej i satysfakcji z podejmowanych wysiłków dla ubogacania naszej kultury, czerpiąc z pięknych Polskich tradycji.

Po części artystycznej Zespoły Śpiewacze otrzymały dyplomy i pamiątkowe Aniołki Łańcuckie, które wręczyli  Barbara Pilawa- Kraus wicestarosta łańcucki,  Tadeusz Bar wójt Gminy Markowa oraz Jan Kilian Dyrektor Centrum Kultury Gminy Markowa.

Fot. Centrum Kultury Gminy Markowa