VII Powiatowy Konkurs Kolęd i Pastorałek pod hasłem ,,Z aniołami zaśpiewajmy”

17-01-2011

W dniu 11 stycznia 2011 r. w MDK w Łańcucie miał miejsce VII Powiatowy Konkurs Kolęd i Pastorałek pod hasłem ,,Z aniołami zaśpiewajmy”. Organizatorem konkursu był Powiatowy Zespół Ognisk Pracy Pozaszkolnej w Łańcucie. Jury w składzie: ks. Maciej Kandefer, mgr Anna Sokołowska i Katarzyna Rzepka miało nie łatwe zadanie wyłonić laureatów spośród licznego grona uczestników ze szkół z terenu powiatu łańcuckiego, którzy zaprezentowali się w różnych kategoriach wiekowych i wykonawczych.
 W kategorii solistów wokalistów ze szkół podstawowych z klas I –III, I miejsce otrzymała Martyna Kiełb z ZS w Kosinie (op. Agnieszka Tomaszek). Natomiast w tej samej kategorii, ale z klas IV-VI miejsce I zajęła Julia Pelc z SP w Rogóżnie (op. Małgorzata Orłoś), miejsce II Barbara Pelc z SP w Rogóżnie (op. Małgorzata Orłoś), zaś na III miejsce ex quo zasłużyły Natalia Pellc z SP w Rogóżnie (op. Małgorzata Orłoś) oraz Zuzanna Kołodziejczyk ze SP nr 4 w Łańcucie (op. Sylwia Wojnar)
 W kategorii solistów instrumentalistów ze szkół podstawowych na miejscu I uplasowała się Paulina Wojtyna z SP nr 1 w Białobrzegach i PZOPP ( op. Agnieszka Tomaszek). Wśród zespołów wokalnych ze szkół podstawowych, I miejsce wyśpiewał Zespół wokalny ,,Szarańcza” z ZS w Kosinie (op. Agnieszka Tomaszek), na II miejscu ex quo znalazł się Zespół wokalny z ZS w Soninie (op. Dorota Ziajor) oraz Zespół wokalny z SP nr 4 w Łańcucie (op. Sylwia Wojnar). Miejsce III przypadło w udziale Duetowi wokalnemu z SP Nr 4 w Łańcucie (op. Sylwia Wojnar).
 W kategorii zespołów wokalno-instrumentalnych I miejsce otrzymał Zespół wokalno-instrumentalny z SP w Rogóżnie i PZOPP w Łańcucie (op. Małgorzata Orłoś).
 Najwyżej ocenioną solistą w kategorii gimnazjum okazała się Mariola Olbrycht z ZS w Soninie i PZOPP w Łańcucie (op. Dorota Ziajor). Ex Equo II miejsce zajęły: Karina Czyjt oraz Karol Cebulak - oboje z PG w Białobrzegach (op. Sylwia Wojnar).
 W kategorii zespołów wokalnych na poziomie gimnazjum I miejsce ex equo zajął Ludowy Zespól Wokalny ,,Czerwone korale” z PZOPP w Łańcucie (op. Agnieszka Tomaszek) oraz Duet wokalny z ZS w Kosinie (op. Agnieszka Tomaszek).
 Z zespołów instrumentalnych z gimnazjum na I miejscu znalazł się Zespół instrumentów dętych z PZOPP w Łańcucie (op. Karol Rosół).
 W kategorii zespołów wokalno –instrumentalnych na poziomie gimnazjalnym I miejsce otrzymał Zespół wokalno-instrumentalny z ZS w Kosinie i PZOPP (op. Karol Rosół). Na II miejsce zasłużył Zespół wokalno-instrumentalny z PG nr 2 w Łańcucie (op. Sylwia Wojnar), na III miejscu ex quo znalazł się Zespół wokalno-instrumentalny z PG w Białobrzegach (op. Sylwia Wojnar) oraz Zespół wokalno-instrumentalny z ZS w Kosinie i PZOPP (op. Karol Rosół).
 Wśród solistów ze szkół ponadgimnazjalnych I miejsce otrzymała Sylwia Skrobacz, II ex quo - Iwona Krupczak i Marlena Marszał z ZS nr 3 w Łańcucie (op. Jacek Lalicki).
 Ostatnią kategorią, w której zaprezentowali się uczestnicy były zespoły wokalne ze szkół ponadgimnazjalnych. Miejsce I przypadło w udziale Zespołowi wokalnemu ,,Harmonia” z I LO i PZOPP w Łańcucie (op. Dorota Ziajor).
 Uczestnicy mogli liczyć na aplauz wspaniałej publiczności. Występujących zaszczycił również swoją obecnością wicestarosta łańcucki Józef Rzepka.
 Wszystkie zespoły oraz ich opiekunowie otrzymali dyplomy, podziękowania, pamiątkowe statuetki i płyty z kolędami. Serdecznie im gratulujemy oraz życzymy powodzenia i sukcesów w pracy artystycznej. Konkurs corocznie cieszy się dużym zainteresowaniem. Impreza jest bowiem okazją do zaprezentowania się młodych wykonawców w środowisku lokalnym.
 Powiatowy Zespół Ognisk Pracy Pozaszkolnej w Łańcucie składa serdeczne podziękowania Dyrektorowi i Pracownikom Miejskiego Domu Kultury w Łańcucie za udostępnienie sali widowiskowej i pomoc podczas konkursu.
Małgorzata Orłoś