VII Łańcucki Maraton MTB rozgrzewką przed XXXV Powiatowym Rajdem Rowerowym

18-04-2018

Łańcuckie Towarzystwo Cyklistów w Łańcucie zaprasza amatorów i sympatyków kolarstwa górskiego do wzięcia udziału w organizowanym VII ŁAŃCUCKIM Maratonie MTB w dniu 6 maja 2018 r., który jest pierwszym tourem cyklu SZPRYCHY Podkarpackich Maratonów MTB.

Trasa: Łańcut, start – ul. Armii Krajowej obiekty MOSiR-start ostry Łańcut ul. W. Rutkiewicz   – Kraczkowa – Cierpisz – Albigowa – Handzlówka – Husów – Markowa – Sonina – Głuchów – Łańcut meta ul. Orzeszkowej.

VII ŁAŃCUCKI MARATON MTB organizowany będzie na 2 dystansach MINI TOUR – 25 KM oraz MAXI TOUR – 56 km, które przebiegać będą po pięknych terenach widokowych Gminy Łańcut i Markowa oraz Miasta Łańcuta, w północnej części Pogórza Dynowskiego. Kolarze wspinać się będą wzniesienia: ZIMNĄ GÓRĘ w KRACZKOWEJ, MAGDALENKĘ w Cierpiszu oraz PATRIĘ w Husowie. Maraton przeznaczony dla wszystkich, gdyż trasa prowadzi po szerokich drogach o różnej nawierzchni. Asfaltu będzie niewiele. Jest łatwa technicznie, choć podjazdy będą wymagające o długości 4-6 km i średnim nachyleniu od 4-12 %. Każdy w swoim wieku może po rywalizować z rówieśnikami i ocenić swoje możliwości. Zapisy przez system TIMEDO. W ramach Łańcuckiego Maratonu MTB rozgrywany będzie maraton na dystansie 56 km  o Puchar Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Łańcucie, gdzie rywalizować będą strażacy z OSP i PSP, zarówno czynni jak i emeryci. Każdy startujący zawodnik otrzyma medal okolicznościowy.

Ponadto został przygotowany maraton dla milusińskich w kategoriach wiekowych wg regulaminu, a start o godz.12.00.

Źródło: ŁTC