VI Powiatowe Targi Edukacyjne

11-05-2011

W Łańcuckim Domu Kultury w dniach 10-11 maja po raz szósty odbyły się Powiatowe Targi Edukacyjne. Prezentowały się na nich wszystkie szkoły ponadgimnazjalne z Łańcuta, Rakszawy oraz Wysokiej. Dodatkowo dzięki inicjatywie Ochotniczego Hufca Pracy gimnazjaliści mogli sprawdzić w jakich umiejętnościach są dobrzy i jaki kierunek nauki jest dla nich najlepszy. Targi rozpoczął Starosta Łańcucki Adam Krzysztoń, który zapewnił młodych ludzi, że Starostwo Powiatowe dba o rozwój oświaty na terenie powiatu łańcuckiego. Cieszył się, że gimnazjaliści mają możliwość obejrzenia w jednym miejscu oferty wszystkich szkół, w których będą kontynuować swoją edukację. Następnie zaprezentowane zostały filmy promujące: I Liceum Ogólnokształcące w Łańcucie, Zespół Szkół nr 1 przy ul. Grunwaldzkiej, Zespół Szkół nr 2 na Podzwierzyńcu, Zespół Szkół nr 3 „Ekonomik”, ZSTG w Rakszawie oraz Zespół Szkół w Wysokiej. Prezentacje umiliły piosenki wokalistki ze szkoły „Ekonomik” w Łańcucie oraz kabaret z ZS nr 1 w Łańcucie. Na zakończenie wyświetlony został film OHP na temat kształtowania się rynku pracy oraz o zawodach najbardziej pożądanych przez pracodawców. Po jego obejrzeniu młodzież mogła od strony praktycznej poznać ofertę szkół przy specjalnie przygotowanych stoiskach. Pozwalało to także na rozmowę gimnazjalistów z uczniami szkół, co pozwoliło bliżej poznać przyszłe miejsce kształcenia.

Wystąpienie Starosty

Wokalostka Ekonomika