Uroczyste XI Posiedzenie Rady Powiatu Łańcuckiego

30-09-2011

29 września w budynku dawnego Kasyna Urzędniczego odbyło się uroczyste XI Posiedzenie Rady Powiatu Łańcuckiego. Okazją ku temu było święto patrona Starostwa Powiatowego w Łańcucie – św. Michała Archanioła. Obchody rozpoczęła msza święta w Kościele Farnym o godzinie 12.00 w intencji całego Powiatu. Poza pracownikami Starostwa wzięli w niej udział uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z Powiatu Łańcuckiego.
Po Mszy rozpoczęły się główne obchody, które miały miejsce w budynku Byłego Kasyna w Sali Konferencyjnej. Wśród obecnych na posiedzeniu obecni byli Radni Powiatowi oraz licznie zgromadzeni goście: Poseł Kazimierz Gołojuch, Burmistrz Miasta Łańcuta Stanisław Gwizdak, Wójtowie Gmin Powiatu Łańcuckiego, Nauczyciele i Dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych, Dyrektorzy Jednostek Organizacyjnych Powiatu, Księża oraz Naczelnicy Wydziałów Starostwa Powiatowego w Łańcucie.
Pierwszą podjętą inicjatywą było wręczenie Statuetki Świętego Michała Archanioła. Jest to nagroda wręczana przez Starostę Powiatu Łańcuckiego dla osoby szczególnie zasłużonych dla Ziemi Łańcuckiej. W tegorocznej edycji Statuetką Świętego Michała Archanioła odznaczona została Pani Zofia Turosz. Jest ona propagatorką biegów długodystansowych i maratonów. Może się poszczycić licznymi sukcesami sportowymi: srebrny medal na dystansie 10 km oraz brąz na dystansie 5 km na Mistrzostwach Europy Weteranów oraz udało się wygrać Boston Marathon w kategorii wiekowej 70-74. Z powodu nieobecności nagrodzonej statuetkę odebrał jej syn.
Odznaczenie Zasłużony dla Powiatu Łańcuckiego otrzymał Skarbnik Starostwa Łańcuckiego Stanisław Barnat, Redaktor Naczelny Gazety Łańcuckiej Bernadeta Kochman i Ryszard Mendrala, były Radny Powiatowy.
Z okazji zbliżającego się Święta Oświaty i Szkolnictwa odznaczono najaktywniejszych nauczycieli i pracowników pedagogicznych w Powiecie Łańcuckim. Upominek otrzymała także Anna Surmacz – właścicielka piekarni ANMAR, której wyroby zostały wpisane na Ogólnopolską Listę Produktów Tradycyjnych. Następnie Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych Janusz Wolski wyświetlił prezentację obrazującą wyremontowane odcinki dróg powiatowych. Wręczono również pamiątkowe figurki Świętego Michała Archanioła dla szefostwa firmy „Strabag”, która je wyremontowała.
W trakcie uroczystego posiedzenia Sekretarz Starostwa Pan Robert Kochman prezentował „Słownik Biograficzny Powiatu Łańcuckiego” w którym przedstawiona jest biografia ludzi zasłużonych dla Powiatu. Obchody zakończył koncert w wykonaniu Dyrektora, nauczycieli oraz podopiecznych Szkoły Muzycznej im. Teodora Leszetyckiego w Łańcucie.

Prowadząca

Przewodniczący Rady Powiatu Stanisław Panek