Uroczyste wprowadzenie Komendanta Powiatowego Policji w Łańcucie

11-09-2018

Wczoraj, tj. 10 września 2018 r. odbyła się uroczystość wprowadzenia nowego Komendanta Powiatowego Policji w Łańcucie. Został nim dotychczas pełniący obowiązki inspektor Marek Mendoń, któremu rozkaz o powołaniu uroczyście wręczył Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie inspektor Henryk Moskwa.

Ceremonia wprowadzenia komendanta odbyła się wczoraj o godz. 11.30, w sali konferencyjnej Komendy Powiatowej Policji w Łańcucie. W uroczystości wziął udział Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie insp. Henryk Moskwa oraz zaproszeni goście: Poseł na Sejm RP Kazimierz Gołojuch, Starosta Łańcucki Adam Krzysztoń, Wicestarosta Łańcucki Barbara Pilawa – Kraus, Przewodniczący Rady Powiatu Łańcuckiego Stanisław Panek, Burmistrz Miasta Łańcuta Stanisław Gwizdak, Wójt Gminy Białobrzegi Franciszek Masłoń, Wójt Gminy Czarna Edward Dobrzański, Wójt Gminy Łańcut Zbigniew Łoza, Wójt Gminy Markowa Tadeusz Bar, Wójt Gminy Rakszawa Maria Kula, Wójt Gminy Żołynia Andrzej Benedyk, Dziekan Dekanatu Łańcut I ks. Prałat dr Tadeusz Kocór, Proboszcz Parafii p.w. św. Michała Archanioła w Łańcucie ks. Marek Blecharczyk, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Łańcucie brygadier Bogusław Golenia, Przewodnicząca NSZZPP Zarządu Terenowego KPP Łańcut Katarzyna Mielcarek oraz podinsp. Policji w Stanie spoczynku Andrzej Żygadło.

Przybyłych na uroczystość gości przywitał I Zastępca Komendant Powiatowego Policji w Łańcucie mł. insp. Jan Węgrzyn. Następnie insp. Marek Mendoń przywitał się ze sztandarem jednostki oraz złożył meldunek o objęciu stanowiska Komendanta Powiatowego Policji w Łańcucie. Przełożonemu łańcuckich policjantów pogratulował Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie insp. Henryk Moskwa. Serdeczne życzenia na ręce komendanta złożyli również przedstawicieli władz samorządowych, straży, duchowieństwa oraz funkcjonariusze i pracownicy Policji. Insp. Marek Mendoń podziękował za okazane zaufanie oraz zadeklarował dołożyć wszelkich starań w celu poprawy bezpieczeństwa mieszkańców powiatu łańcuckiego. Na koniec podziękował zaproszonym gościom za dotychczasową współpracę oraz zawsze okazywaną pomoc i wsparcie.

Inspektor Marek Mendoń w policji służy od 26 lat. Pełnił funkcję Komendanta Komisariatu II Policji w Rzeszowie oraz Naczelnikiem Wydziału Wywiadowczo-Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. Od 2011 roku zajmował stanowisko Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Kolbuszowej. Z dniem 11 sierpnia 2014 roku został powołany na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Przeworsku. Wielokrotnie nagradzany i odznaczany, w tym: Brązowym Krzyżem Zasługi, Srebrnym Medalem za Długoletnią Służbę, Srebrną Odznakę Zasłużony Policjant.

Źródło: KPP Łańcut