Uroczyste podsumowanie VI kadencji Rady Powiatu Łańcuckiego

04-04-2024

4 kwietnia 2024 r. miało miejsce uroczyste podsumowanie VI kadencji Rady Powiatu Łańcuckiego (2018-2024). Była to doskonała okazja by podziękować Radnym  oraz Zarządowi Powiatu Łańcuckiego za pracę na rzecz lokalnej społeczności.

W trakcie spotkania uhonorowano, nadanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę Odznaczeniami Państwowymi, osoby zasłużone w pracy społecznej na rzecz społeczności lokalnej Powiatu Łańcuckiego. Aktu dekoracji dokonał wicewojewoda podkarpacki Pan Paweł Bartoszek.

Srebrny Krzyż Zasługi za zasługi w działalności społecznej i samorządowej otrzymali:

Jan Kilian Członek Zarządu Powiatu Łańcuckiego oraz Robert Kochman Sekretarz Powiatu Łańcuckiego.

Brązowy Krzyż Zasługi za zasługi w działalności społecznej i samorządowej otrzymali:

Halina Golec Członek Zarządu Powiatu Łańcuckiego oraz Marian Kurek Członek Zarządu Powiatu Łańcuckiego.

Radni mijającej kadencji, wicestarosta łańcucki Barbara Pilawa-Kraus, były Skarbnik Powiatu Stanisław Barnat oraz obecna Skarbnik Powiatu Agata Sońska otrzymali z rąk Przewodniczącego Rady Powiatu Łańcuckiego Pana Marka Ubermana oraz Starosty Łańcuckiego Pana Adama Krzysztonia podziękowania oraz okolicznościowe pamiątki. Dziękując Radnym Powiatu Łańcuckiego za pracę na rzecz mieszkańców w VI kadencji w latach 2018 – 2024, za zaangażowanie oraz rzetelne pełnienie zaszczytnej funkcji Radnego Powiatu Łańcuckiego, które pozwoliło na podejmowanie decyzji budujących bezpieczny i przyjazny mieszkańcom Powiat Łańcucki, złożyli życzenia dalszych sukcesów w pracy społecznej, zawodowej oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.

Pragnę Wam bardzo serdecznie podziękować za współpracę w najdłuższej kadencji, która trwała od 2018 roku, w której Rada Powiatu podjęła 395 uchwał. VI kadencja Rady Powiatu Łańcuckiego to czas, w którym dzięki naszej współpracy udało się wiele osiągnąć dla naszych mieszkańców i nie tylko. To kadencja dłuższa niż zwykle, naznaczona została pandemią COVID 19 oraz wojną w Ukrainie - zaznaczył w swoim wystąpieniu starosta łańcucki Adam Krzysztoń.

Podkreślił również bardzo dobrą współpracę z Marszałkiem Województwa Podkarpackiego, dzięki, której są realizowane istotne dla nas inwestycje jak tunel pod magistralą kolejową na DW 877 oraz wschodnia obwodnica Łańcuta oraz, będacą ukoronowaniem współpracy Beatyfikację Rodziny Ulmów.

Starosta Łańcucki złożył, na ręce Wicewojewody Podkarpackiego Pawła Bartoszka, podziękowania za współpracę z Podkarpackim Urzędem Wojewódzkim, dzięki któremu samorząd Powiatu Łańcuckiego realizuje zadania przy wsparciu z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg oraz Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych.

Bardzo dziękuję za wszelkie dobro na linii rząd-samorząd. Tylko poprzez współpracę możemy rozwijać Polskę i nasze małe lokalne społeczności - podkreślił starosta Adam Krzysztoń.

Obecni na spotkaniu Wicewojewoda Podkarpacki pan Paweł Bartoszek oraz Członek Zarządu Województwa Podkarpackiego pan Stanisław Kruczek zgodnie podkreślali dobrą współpracę z samorządem Powiatu Łańcuckiego, zwracając uwagę na trudne czasy mijającej kadencji.