Uroczyste otwarcie boisk przy Zespole szkół Nr 2 im. Jana Kochanowskiego w Łańcucie

13-10-2023

13 października 2023 r. podczas powiatowych obchodów 250.rocznicy powstania Komisji Edukacji Narodowej miało miejsce uroczyste otwarcie boisk przy Zespole szkół Nr 2 im. Jana Kochanowskiego w Łańcucie. Ta długo wyczekiwana inwestycja wpisuje się w dbałość Powiatu Łańcuckiego o bezpieczeństwo i rozwój aktywności fizycznej uczniów łańcuckich szkół.

W 2022 roku Powiat Łańcucki otrzymał wstępną promesę na dofinasowanie realizacji inwestycji pn.: Modernizacja budynku Zespołu Szkół Nr 2 w Łańcucie wraz z otoczeniem w ramach realizacji Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

Zrealizowana inwestycja objęła modernizację budynku szkoły oraz budowę kompleksu boisk sportowych wraz z infrastrukturą (boisko do gry w piłkę nożną 25,0 x 16,0 m o nawierzchni z trawy syntetycznej, boisko wielofunkcyjne 40,0 x 20,0 m do gry w piłkę koszykową, siatkową oraz piłkę ręczną z nawierzchnią sztuczną poliuretanową, boisko do streetball 9,8 x 9,0 m do gry w piłkę koszykową z nawierzchnią sztuczną poliuretanową, bieżnie do skoków w dal wraz z łapaczem piasku oraz ogrodzeniem, oświetleniem i zagospodarowaniem terenu.

Wartość inwestycji wyniosła 2 179 560 zł, z czego dofinasowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych wyniósł 1 999 200 zł. Wkład Powiatu to 180 360 zł.

Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali: poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej pan Kazimierz Gołojuch, przewodniczacy Rady Powiatu Łańcuckiego pan Marek Uberman, starosta łańcucki pan Adam Krzysztoń, wicestarosta łańcucki pani Barbara Pilawa- Kraus, dyrektor Zespołu Szkół nr 2 pani Renata Chudzicka oraz prezes firmy „Grześki” pan Grzegorz Kastoris- Sudoł. Nowe boiska szkolne poświęcił wikary tutejszej parafii ksiądz Piotr Długi.

Podsumowaniem  najnowszych inwestycji w Zespole Szkół Nr 2 im. Jana Kochanowskiego w Łańcucie było otwarcie nowej ekopracowni. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali: poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej pan Kazimierz Gołojuch, przewodniczący Rady Powiatu Łańcuckiego pan Marek Uberman, starosta łańcucki pan Adam Krzysztoń, wicestarosta łańcucki pani Barbara Pilawa- Kraus, przedstawiciel Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie oraz opiekunowie pracowni: pani Halina Kloc i pan Piotr Ozimek.