Turniej piłki siatkowej chłopców o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Technicznych w Łańcucie

04-04-2011
W dniu 30 marca 2011 r. w hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łańcucie odbył się turniej piłki siatkowej chłopców o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Technicznych w Łańcucie. Organizatorem zawodów byli nauczyciele wychowania fizycznego ZST w Łańcucie, mgr Marek Mączka oraz mgr Janusz Gwóźdź. W zawodach wzięły udział drużyny siatkarzy wraz z opiekunami ze wszystkich zaproszonych szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Łańcuckiego, Gminy Łańcut i Gminy Żołynia tj.:
- Zespołu Szkół nr 1,
- Zespołu Szkół nr 2,
- Zespołu Szkól nr 3,
- I Liceum Ogólnokształcącego w Łańcucie,
- Zespołu Szkół Tekstylno Gospodarczych w Rakszawie,
- Zespołu Szkół w Wysokiej,
- Zespołu Szkół w Żołyni
- Zespołu Szkół Technicznych w Łańcucie.
Rozgrywki o godzinie 9.30 rozpoczął sędzia główny zawodów Pan mgr Marek Mączka, który omówił regulamin zawodów, odbyło się również losowanie grup. Następnie  drużyny siatkarskie – reprezentacja szkół, rozegrały kolejne mecze. Poziom zawodów
w ocenie trenerów drużyn był bardzo wysoki, podkreślano bardzo dobre przygotowanie techniczne zawodników oraz ich warunki fizyczne. Kolejne pojedynki siatkarskie dostarczały dużych emocji sportowych zgromadzonym kibicom, a pojedynek finałowy pomiędzy drużynami Zespołu Szkół nr 2 w Łańcucie i Zespołem Szkół w Żołyni  do ostatniego gwizdka sędziego trzymał licznie zebranych widzów w napięciu ponieważ wynik spotkania rozstrzygnął się dopiero w ostatniej fazie drugiego seta /23:25; 18:25/.
Wyniki rozgrywek:
 I miejsce – Zespół Szkół w Żołyni- opiekun mgr Grzegorz Hryniewski
II miejsce – Zespół Szkół nr 2 w Łańcucie – opiekun mgr Jakub Słomski
III miejsce – I Liceum Ogólnokształcące w Łańcucie – opiekun mgr Jan Ciężar
IV Miejsce – Zespół Szkół Technicznych w Łańcucie – opiekun mgr Janusz Gwóźdź
V miejsce – Zespół Szkół nr 3 Łańcucie – opiekun mgr Jacek Hejnosz
VI miejsce – Zespół Szkół w Tekstylno Gospodarczych w Rakszawie – opiekun
        mgr  Tadeusz Sitek
VII miejsce – Zespół Szkół nr 1  w Łańcucie – opiekun mgr Maciej Hatalski
VIII miejsce – Zespół Szkół w Wysokiej – opiekun mgr Bogusław Karaś
Rozgrywki przebiegały w sportowej atmosferze, wygrała drużyna o najlepszych umiejętnościach siatkarskich - bardzo dobrym wyszkoleniu technicznym i dobrej grze
w obronie .
Na koniec zawodów dyrektor ZST w Łańcucie mgr inż. Marek Miezin wręczył kapitanowi najlepszej drużyny ufundowany puchar, pozostałym drużynom pamiątkowe dyplomy. Najlepszym zawodnikiem turnieju zdaniem trenerów drużyn został Sebastian Bejster uczeń Liceum Ogólnokształcącego w  Zespole Szkół w Żołyni.
Gratulujemy zwycięskiej drużynie, i jej najlepszemu zawodnikowi. Dziękujemy kibicom za sportowy doping, a wszystkie drużyny zapraszamy za rok do udziału w kolejnej edycji turnieju.