Technik mechanik lotniczy zawodem przyszłości 

27-09-2021

23 września 2021 r. starosta łańcucki Adam Krzysztoń wraz z wicestarostą łańcuckim Barbarą Pilawa-Kraus, na zaproszenie  EME Aero, odwiedzili siedzibę firmy w Jasionce.

W Zespole Szkół nr 2 im. Jana Kochanowskiego w Łańcucie, dzięki umowie patronackiej z EME Aero jednym z największych i najnowocześniejszych w świecie centrów serwisowych MRO dla silników lotniczych typu GTF, uczniowie klasy technikum w zawodach mechanik lotniczy mają możliwość kształcenia się pod okiem specjalistów z dziedziny serwisowania silników lotniczych. Daje im to nie tylko mozliwość nauki od najlepszych, ale i szanse na zatrudnienie w strukturach EME Aero.

Powiat Łańcucki stawia na kształcenie w zawodach przyszłościowych, poszukiwanych na rynku pracy. Na potrzeby kształcenia praktycznego uczniów powstała pracownia - hangar - serwisowania silnkika turbowentylatorowego.

Na zdjęciu: Aleksandra Szafraniec - Dyrektor ds. Personalnych i Komunikacji; Wicestarosta Łańcucki - Barbara Pilawa-Kraus; Starosta Łańcucki - Adam Krzysztoń oraz Łukasz Panek - Kierownik Obszaru Montażu Silnika