Szkoły ponadgimnzajalne w Powiecie Łańcuckim wobec rynku pracy

26-01-2007
Program seminarium był następujący:
1. „Podkarpacki monitoring zawodów nadwyżkowych i deficytowych” – Grzegorz Humenny – Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania.
2. „Monitorowanie i stymulowanie zmian w zakresie szkolnictwa zawodowego” – Dyrektor Andrzej Bajorski – Podkarpackie Kuratorium Oświaty w Rzeszowie.
3. Rynek pracy dla absolwentów szkół zawodowych według Powiatowego Urzędu Pracy w Łańcucie – Dyrektor Marek Kuźniar - Powiatowy Urząd Pracy w Łańcucie
Temat wzbudził żywe zainteresowanie licznie zgromadzonych gości, w większości nauczycieli odpowiedzialnych za kształcenia zawodowe. Dyskusja jaka wywiązywała się w trakcie seminarium dowodzi, że temat jest ważny, a jednocześnie ukazuje całą złożoność problemu. Seminarium z pewnością stanowi istotny krok w kierunku pogłębienia krytycznej analizy danych pochodzących  z różnych źródeł. Jest to sprawa istotna, gdyż pozwala na właściwe zdiagnozowanie rzeczywistych braków w zakresie szkolnictwa zawodowego.
 Seminarium jest krokiem  w stronę właściwego przygotowania dokumentów o niebagatelnym znaczeniu dla przyszłych losów szkolnictwa zawodowego w naszym powiecie, a mianowicie „Programu rozwoju szkolnictwa zawodowego w Powiecie Łańcuckim” oraz Strategii Rozwoju Powiatu Łańcuckiego.