Szkolenie obronne dla starostów w Akademii Sztuki Wojennej

09-12-2019

21-24 października i 2-5 grudnia 2019 r. w Akademii Sztuki Wojennej miał miejsce Wyższy Kurs Obronny dla starostów i prezydentów miast.

W kursie brała udział wicestarosta łańcucki Barbara Pilawa-Kraus. Kursanci zapoznawani byli z systemem obronnym państwa, zadaniami obronnymi oraz procedurami kierowania wykonywaniem zadań obronnych podczas podwyższonych stanów gotowości obronnej państwa i w czasie wojny.

Wyższe Kursy Obronne organizowane są w Akademii nieprzerwanie od 1994 r. Swoją działalność rozpoczęły na podstawie uchwały Nr 72 Rady Ministrów z dnia 4 października 1994 r. w sprawie szkolenia obronnego kadr kierowniczych administracji publicznej. Uchwała Rady Ministrów nakazała Ministrowi Obrony Narodowej uruchomienie w Akademii Obrony Narodowej Wyższych Kursów Obronnych, począwszy od roku akademickiego 1994/1995.

Źródło: Akademia Sztuki Wojennej