Szkolenie dla przedsiębiorców w Starostwie Powiatowym

15-04-2011

W piątek 15 kwietnia w Sali Konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Łańcucie odbyło się szkolenie zorganizowane przez Kongregację Przedsiębiorców Ziemi Łańcuckiej. Prowadzone było przez pracowników Urzędu Skarbowego oraz Inspekcję Pracy, zaś finansowane przez Bank BGŻ. Na początek Starosta Łańcucki Adam Krzysztoń podziękował uczestnikom za przybycie i przyznał, jak ważne dla całego powiatu jest środowisko przedsiębiorców. Pierwszym prelegentem był Dawid Baran, rzecznik Okręgowego Inspektoratu Pracy. Omówił zmiany w opodatkowaniu na przełomie roku, oraz przedstawił komentarz Ministerstwa Finansów do nowych przepisów. Posiłkował się dodatkowo licznymi sposobami rozliczeń podatkowych i podał przykłady ich interpretacji z perspektywy Urzędu Skarbowego. Po nim Jacek Pleśniak przedstawił proces kontroli prowadzonej przez Urząd Skarbowy - to w jaki sposób firma jest uprzedzana o kontroli i jakie dokumenty mogą być przy tej okazji sprawdzane. Przy tej okazji pojawiały się liczne pytania ze strony przedsiębiorców dotyczące zmian w przepisach oraz regulacje prawne w indywidualnych przypadkach. Na zakończenie prelekcji naczelnik Urzędu Skarbowego Andrzej Kotowski podziękował za zaproszenie, oraz zapewnił, że przy następnym spotkaniu szkolenie bardziej skupi się na konkretnych problemach zgromadzonych przedsiębiorców.

Andrzej Kotowski Dawid Baran

Jacek Plesniak Prelegenci