Św. Janowi Pawłowi II chwała

05-04-2023

W Niedzielę Palmową 2 kwietnia 2023 r. mieszkańcy powiatu łańcuckiego oddali hołd św. Janowi Pawłowi II. W tym dniu w Łańcucie i Kraczkowej w uroczystościach wziął udział Sekretarz dwóch papieży Jana Pawła II i Benedykta XVI ks. abp. Mieczysław Mokrzycki Metropolita Lwowski. Wspólnie z ks. bp Stanisławem Jamrozkiem Biskupem Pomocniczym Archidiecezji Przemyskiej wzięli udział w koncercie „Nicolausa” w Sali Balowej Muzeum-Zamek w Łańcucie, a następnie w nabożeństwie w kościele parafialnym w Kraczkowej. Biskupom towarzyszyli ks. Andrzej Legowicz Sekretarz Ordynariusza Lwowskiego, ks. Mieczysław Bizior proboszcz parafii pw. św. Mikołaja Biskupa w Kraczkowej. W koncercie wziął też udział ks. Grzegorz Garbacz proboszcz parafii pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Łańcucie, który kilka godzin wcześniej poprowadził ulicami miasta pierwszy Marszu Solidarności w obronie dobrego imienia św. Jana Pawła II. W 18. rocznicę śmierci Wielkiego Papieża Polaka, tak jak miało to miejsce w najważniejszych polskich miastach, uczestnicy marszu nieśli flagi biało-czerwone oraz papieskie biało-żółte, a także portrety z wizerunkiem św. Jana Pawła II. W Łańcucie, na czele licznego pochodu wiernych, były niesione relikwie św. Jana Pawła II.
  W tym miejscu, po raz szesnasty papieski koncert wykonywał Chór i Orkiestra Kameralna „Nicolaus” z Kraczkowej pod kierunkiem Zdzisława Magonia. Pięknie swoje partie wykonali soliści: Izabela Łukasik, Milena Jastrząb, Artur Nycz, Weronika Tomaszek i Paweł Dubiel. Koncert objęli swoim patronatem: ks. abp. Mieczysław Mokrzycki Metropolita Lwowski, Kazimierz Gołojuch Poseł na Sejm RP i Adam Krzysztoń Starosta Łańcucki.
Tekst Robert Kochman