Św. Florian patronuje łańcuckim strażakom

16-05-2023

W niedzielę 14 maja 2023 r. do kościoła parafialnego pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Łańcucie zostały wprowadzone relikwie św. Floriana. Relikwiarz patrona strażaków w uroczystej procesji wniósł ksiądz proboszcz Grzegorz Garbacz, który w tym dniu objął funkcję powiatowego kapelana strażaków z KP PSP w Łańcucie oraz jednostek OSP z terenu powiatu łańcuckiego. Mszy świętej przewodniczył i homilię wygłosił ks. abp Adam Szal Metropolita Przemyski, który w Komendzie Powiatowej PSP w Łańcucie poświęcił ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy Scania P370, zakupiony ostatnio dla łańcuckiej jednostki. Zarząd Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie wyróżnił Odznaką Honorową „Strażacką Gwiazdą Podkarpacia” Posła na Sejm RP Kazimierza Gołojucha Skarbnika Parlamentarnego Zespołu Strażackiego. Z okazji tegorocznego święta strażackiego wręczone zostały także awanse na wyższe stopnie służbowe, odznaczenia i wyróżnienia dla strażaków zawodowych i ochotników. Szczegółowe informacje na stronie internetowej KP PSP w Łańcucie. Poniżej fotorelacja z uroczystości.
Tekst i zdjęcia Robert Kochman