Sukcesy sportowców Bieleckiego

23-10-2019

Zawodnicy LUKS ,,Zieloni” Łańcut, którzy na co dzień trenują w obiektach Zespołu Szkół Technicznych w Łańcucie, siostry Aleksandra i Gabriela Blajer, Marta Sroczyk i Hubert Kłak odnieśli kolejne sukcesy sportowe. W dniu 20 października 2019 r. w Tarnowskich Górach w województwie śląskim podczas zawodów Pucharu Polski w wyciskaniu sztangi leżąc klasycznym - eliminacje do Mistrzostw Świata Pilsen-Czechy 2020 r. zdobyli łącznie sześć medali w tym dwa srebrne i cztery brązowe.Jak informuje ich trener dr Adam Bielecki, startujący w zawodach juniorzy o puchary i medale walczyli w grupach wiekowych do lat 16, 18, 20 i 23 i byli klasyfikowani w kategorii OPEN z wykorzystaniem przelicznika IPF. Seniorzy rywalizowali w kategoriach wagowych.

Końcowy rezultat rywalizacji zawodników reprezentujących Powiat Łańcucki przedstawia się następująco:

Aleksandra Blajer – wywalczyła srebrny medal w kategorii OPEN juniorek do lat 20 i brązowy medal w grupie wiekowej seniorek w wadze do 52kg wynikiem 65 kg/580,31 pkt;
Gabriela Blajer – zdobyła brązowy medal w grupie wiekowej seniorek w kategorii wagowej do 57kg wynikiem 62.5kg/540,66pkt;
Marta Sroczyk – wywalczyła srebrny medal w grupie wiekowej seniorek w kategorii wagowej do 52kg wynikiem 75kg/658,42pkt;
Hubert Kłak – zdobył dwa brązowe medale. W grupie wiekowej juniorów do lat 23 i poprawił o 1kg własny rekord Polski wynikiem 171kg/761,98pkt. Drugi medal wywalczył w grupie wiekowej seniorów w wadze do 74kg.

Serdeczne gratulacje osiągniętych wyników dla zawodników i trenera oraz wszystkim wspierającym działalność Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego ,,ZIELONI” Łańcut.