Sukcesy Łańcuckiej Gracji.

16-12-2011

Podczas tegorocznych Mistrzostw Świata Show Dance IDO odbywających się pod koniec listopada w niemieckiej Riesa, Zespół Tańca Współczesnego GRACJA  z Powiatowego Zespołu Ognisk Pracy Pozaszkolnej w Łańcucie wytańczył w pięknym stylu V i  VI  miejsce.
Tydzień później w Mikołajkach odbył się 11th „Word Dance Week”, w ramach którego rozgrywane były Mistrzostwa i Puchar Świata w jazz, modern i balet oraz Mistrzostwa Europy w różnych stylach tanecznych, które znów okazały się szczęśliwe dla naszych tancerek. GRACJA wywalczyła I, II i III miejsce.
Wysoka lokata wytańczona przez łańcucką GRACJĘ to nie przypadek a ogromny sukces, poprzedzony ciężką pracą.

Word Dance Champions to najbardziej prestiżowe wydarzenie taneczne na świecie. Sam udział w tej imprezie jest już zaszczytem i sprawdzeniem swoich umiejętności. Droga do Riesa prowadzi przez Mistrzostwa Polski, kwalifikujące do Mistrzostw Europy i Świata.
Zespół, który zdobędzie miejsce na podium jest reprezentantem Polski w kolejnych Mistrzostwach.
Gracja jest tegorocznym wice Mistrzem Polski.
Na udział w Mistrzostwach Europy odbywających się w tym roku w Serbii brakło funduszy, jednak zespół się nie poddał. Przez 2 miesiące szukał sponsorów, którzy pomogli  urzeczywistnić marzenia i wziąć udział w Mistrzostwach zarówno Świata w Niemczech, jak i Europy w Mikołajkach.

Dziękujemy wszystkim tym, którzy docenili wielogodzinne przygotowania i wysiłek włożony w jak najlepsze przygotowanie prezentowanych choreografii, wierzyli w nas, wspierali i poprzez pomoc finansową pomogli zrealizować marzenia wszystkich dzieci.

„ Człowiek szlachetny nie zabiega o wdzięczność,
ale jeśli jest rzeczą piękną jej unikać,
to wyniosłą - przyjąć płynące z niej wyrazy uznania…”

Tymi słowami pragniemy złożyć na ręce Państwa  serdeczne podziękowania  za  wsparcie finansowe dla  Zespołu Tańca Współczesnego GRACJA  przed wyjazdem na Mistrzostwa Świata IDO Word Dance Championship  w  Riesa (Niemcy) oraz  11 th Word Dance Week w Mikołajkach.
           Tegoroczny udział w Mistrzostwach  Świata oraz Mistrzostwach Europy był dla nas ogromnie ważny. Chciałyśmy przebywać wśród najlepszych tancerzy, podziwiać ich choreografie, zdobywać nowe doświadczenia, zawiązywać przyjaźnie, kibicować naszym koleżankom i kolegom z Polski, godnie reprezentować nasz kraj i nasze miasto. Po raz pierwszy miałyśmy okazję prezentowania 2 układów tanecznych.
          Dzięki Państwa ofiarności, a tym samym zrozumienie potrzeb sztuki i pr5agnień dzieci, Zespołowi udało się nie tylko wyjechać na Mistrzostwa, ale wytańczyć na nich  I, II, III, IV, V, VI-te miejsca w swojej kategorii.
         Wierzymy, że osiągnięty przez GRACJĘ sukces przysporzył nie tylko nam ale i Państwu wiele radości, bo jesteście  Państwo współtwórcami  tego osiągnięcia…

Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom:

Starostwu Powiatowemu w Łańcucie – Panu Staroście  Adamowi Krzysztoniowi,
Dyrektorowi Powiatowego Zespołu Ognisk Pracy Pozaszkolnej w Łańcucie Annie Sokołowskiej,
Motelowi „BOGDANKA”- Państwu Danucie i Bogusławowi Lęcznar,
Firmie BISPOL SP. Z O. O. – Panom Witoldowi i Jackowi Sobuś,