Starostwo zakupiło ambulans

02-08-2010

Starostwo Powiatowe w Łańcucie kupiło w wyniku przetargu nowoczesną karetkę reanimacyjną, która będzie służyła pacjentom Centrum Medycznego w Łańcucie.
  Zakup pod koniec lipca br. karetki to finał zrealizowanego projektu pod nazwą „Zakup ambulansu reanimacyjnego z wyposażeniem na potrzeby zespołu ratownictwa medycznego w Zespole Opieki Zdrowotnej w Łańcucie” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2007-2013.
  Już wkrótce łańcucki szpital będzie mógł korzystać z tego nowoczesnego ambulansu reanimacyjnego, którego koszt wraz z wyposażeniem wyniósł 439 tys. 982 zł 25 gr. Warto podkreślić, że aż 340 tys. zł z tej kwoty zostanie zrefundowane ze środków Unii Europejskiej, w pozostałej części to wkład własny z pieniędzy samorządowych.
  Nowy prosto z fabryki, Mercedes - Benz Sprinter 316 CDI ma silnik o mocy 163 KM, spełnia normy emisji spalin EURO 5 oraz jest wyposażony w sprzęt medyczny m.in. nosze reanimacyjne, defibrylator, respirator oraz videolaryngoskop, dzięki czemu będzie dobrze służył mieszkańcom powiatu łańcuckiego.