Starostwo Powiatowe w Łańcucie promotorem młodzieżowej przedsiębiorczości

10-12-2008

W dniach 17 – 23 listopada 2008 r. I Liceum Ogólnokształcące w Łańcucie wzięło udział w wielkim międzynarodowym projekcie „Światowy Tydzień Przedsiębiorczości” wraz z uczestnikami z 56 krajów świata. Polska włączyła się do tego projektu po raz pierwszy. Jest to największe wydarzenie na świecie mające na celu promocję przedsiębiorczości wśród młodzieży.
W przypadku szkół ponadgimnazjalnych był to projekt „Otwarta firma”. W jego ramach pan Krzysztof Ozga - Powiatowy Rzecznik Konsumenta przy Starostwie Powiatowym w Łańcucie, uczestnicząc w zajęciach z uczniami klas I, II i III I LO w Łańcucie, rozmawiał  z nimi na temat praktycznych przykładów korzystania z uprawnień konsumenta z tytułu niezgodności towaru z umową oraz gwarancji, a także zasad składania reklamacji. Rzecznik podzielił się swoim doświadczeniem w zakresie rozstrzygania sporów konsumenckich, wskazał do kogo można się zwrócić o pomoc w egzekwowaniu swoich praw. Ponadto opowiedział uczniom o błędach popełnianych przez konsumentów przy zawieraniu umów kupna i sprzedaży  lub świadczenia usług, oraz wyjaśniał jak takich błędów można uniknąć.

Dyplom dla Starostwa Powiatowego w Łańcucie za zaangażowanie w przedsiębiorczą edukację młodzieży.

przyg. AŚ