Starosta łańcucki uhonorowany w trakcie obchodów Święta Terenowych Organów Administracji Wojskowej w Jaśle

28-09-2021

W dniu 10.09.2021 r. starosta łańcucki Adam Krzysztoń brał udział w obchodach Święta Terenowych Organów Administracji Wojskowej Województwa Podkarpackiego zorganizowanych przez Wojewódzki Sztab Wojskowy w Rzeszowie oraz Wojskową Komendę Uzupełnień w Jaśle.

Gospodarzami uroczystości byli: Szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego - płk dr  inż. Mariusz Stopa, Wojskowy Komendant Uzupełnień w Jaśle - ppłk Andrzej Nykiel, Starosta Jasielski - Adam Pawluś i Burmistrz Jasła - Ryszard Pabian. Uroczystości objęte zostały honorowym patronatem przez Wojewodę Podkarpackiego dr Ewę Leniart.

Święto Terenowych Organów Administracji Wojskowej było okazją do wręczenia aktów mianowań na wyższe stopnie wojskowe, odznaczeń i wyróżnień. W gronie wyróżnionych znalazł się starosta łańcucki Adam Krzysztoń, który otrzymał statuetkę - popiersie gen. Władysława Sikorskiego jako podziękowanie za dobrą współpracę Starostwa Powiatowego w Łańcucie z Wojewódzkim Sztabem Wojskowym na rzecz obronności kraju.