Starosta Łańcucki starostą 25 lecia

15-09-2023

Wśród uhonorowanych wyróżnieniem "Starosta 25-lecia" znalazł się  Adam Krzysztoń - starosta łańcucki od 1999 r., wszystkich sześciu kadencji, przewodniczący Konwentu Powiatów Województwa Podkarpackiego II i III kadencji, członek Zarządu ZPP V kadencji, wiceprezes Zarządu ZPP obecnej VI kadencji, w 2019 r. uhonorowany Odznaczeniem Bene Meritus Powiatom.

Zgromadzenie Jubileuszowe ZPP, które miało miejsce tuż po uroczystości beatyfikacyjnej Wiktorii i Józefa Ulmów oraz ich siedmiorga dzieci, stało się okazją do przedstawienia przez starostę Adama Krzysztonia historii bohaterstwa i męczeńskiej śmierci wyniesionych na ołtarze. Obdarował również  m.in. prof. Jerzego Buzka wizerunkiem błogosławionych jako wyraz upamiętnienia tego ważnego, nie tylko dla mieszkańców powiatu łańcuckiego, wydarzenia.

Źródło: zpp.pl

Źródło fotografii autorstwa Krzysztofa Rafała Siekielskiego: zpp.pl