Starania o łącznik pomiędzy autostradą A4 i DK 94

07-03-2019

Z inicjatywy Starosty Łańcuckiego Rada Powiatu Łańcuckiego przyjęła uchwałę w sprawie wyrażenia stanowiska, w którym zwróciła się z apelem o rozpoczęcie realizacji budowy nowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 877 Naklik - Leżajsk - Łańcut - Szklary w m. Łańcut i Wola Dalsza wraz z budową i przebudową niezbędnej infrastruktury technicznej, budowli i urządzeń budowlanych w ramach zadania p.n.: „Budowa DW 877 - łącznik pomiędzy autostradą A4 i DK 94”. Dotychczas istniejące rozwiązania komunikacyjne na DW 877 nie zapewniają w godzinach szczytu płynnego zjazdu z autostrady A4 i powodują wielokilometrowe korki na drodze wojewódzkiej od węzła autostradowego „Łańcut” do ul. Sikorskiego w Łańcucie - Osiedle Trześnik. Podobnej treści apele zostały przyjęte przez Radę Miasta Łańcuta i Radę Gminy Łańcut. Starosta Łańcucki i Burmistrz Miasta Łańcuta w dniu 7 marca 2019 r. wystosowali wspólnie pismo do Pana Mateusza Morawieckiego Prezesa Rady Ministrów z prośbą o wsparcie finansowe realizacji tego zadania inwestycyjnego.
  Treść pisma i stanowiska w załączeniu.