Stanowisko Samorządowców

14-02-2022

Łańcut, 9.02.2022 r.

Ojcze, obdarz nasze czasy dniami pokoju. Niech już nie będzie więcej wojny.

Stanowisko
Samorządowców Polski i Niemiec
współpracujących w ramach Rezerwatów Biosfery Bieszczady, Bliesgau, Roztocze
wobec zagrożenia Ukrainy rosyjską agresją

Obserwując obecną sytuację na Ukrainie i obawy związane z dużą ilością zgromadzonego rosyjskiego wojska przy jej granicach, samorządowcy Polski i Niemiec, nauczeni doświadczeniem poprzednich pokoleń, zwracają się z apelem do rządzących o powstrzymanie się od działań wojennych.

WOJNA JEST ZAWSZE PORAŻKĄ LUDZKOŚCI !!!

Z Ojcem Świętym Franciszkiem prosimy Boga usilnie, aby ta ziemia mogła zobaczyć rozkwit braterstwa i uleczyć rany, rozwiać obawy i przezwyciężyć podziały. „Modlitwy i wezwania, które wznoszą się aż do nieba, niech dotkną umysłów i serc odpowiedzialnych w świecie, aby przedłożyli dialog i dobro wszystkich ponad prywatne interesy. Proszę, nigdy wojny”.

Podpisy:
Theophil Gallo Starosta Powiatu Saarpfalz
Zenon Swatek Starosta Lubaczowski
Marek Andruch Starosta Bieszczadzki
Adam Krzysztoń Starosta Łańcucki, Wiceprzewodniczący Zarządu Związku Powiatów Polskich