Srebrny Krzyż Zasługi dla mieszkańca powiatu łańcuckiego

12-12-2018

Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski (przyznany pośmiertnie), Złote, Srebrne i Brązowe Krzyże Zasługi oraz Medale za Długoletnią Służbę otrzymali mieszkańcy regionu, którzy wyróżnili się m. in.: zasługami dla niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej, zasługami w działalności na rzecz społeczności lokalnej oraz osób potrzebujących pomocy oraz wsparcia, działalnością społeczną i charytatywną, działalnością na rzecz upamiętniania historii Polski i upowszechniania wiedzy historycznej, zasługami dla kultury i oświaty oraz wyjątkowo sumiennym wykonywaniem obowiązków wynikających z pracy zawodowej. Podczas uroczystości zostały również wręczone Medale 100-lecia Odzyskania Niepodległości, odznaki honorowe  „Zasłużony dla Kultury Polskiej” oraz patent „Weterana Walk o Wolność i Niepodległość Ojczyzny”. Odznaczenia odebrało ponad sześćdziesięciu mieszkańców województwa.

Z rąk  wicewojewody Lucyny Podhalicz, Srebrny Krzyż Zasługi nadany przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej otrzymał mieszkaniec powiatu łańcuckiego, Bronisław Dudek. Odznaczenie to nadane zostało w uznaniu zasług w działalności na rzecz społeczności lokalnej. W  uroczystości brał również udział starosta łańcucki Adam Krzysztoń, który złożył uhonorowanemu tym wysokim odznaczeniem państwowym gratulacje wraz z listem okolicznościowym.

Ceremonia wręczenia nadanych przez Prezydenta RP odznaczeń państwowych i wyróżnień honorowych odbyła się 11 grudnia br. w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie.

fot. PUW w Rzeszowie