Sprowadzono relikwie bł Rodziny Ulmów do szpitala w Łańcucie

11-02-2024

W niedzielę 11 lutego 2024 r. w kaplicy Powiatowego Szpitala Św. Michała Archanioła w Łańcucie miała miejsce uroczystość wprowadzenia relikwii błogosławionej Rodziny Ulmów. W Światowym Dniu Chorego ks. bp Krzysztof Chudzio Biskup Pomocniczy Archidiecezji Przemyskiej odprawił uroczystą Mszę Świętą w intencji chorych, którym udzielił sakramentu namaszczenia. W wygłoszonej homilii powiedział, że chorzy łączący się w swoim cierpieniu z cierpiącym Chrystusem są największym skarbem Kościoła. Ksiądz Biskup poświęcił figurę Matki Bożej, która została odnowiona przez Irenę Turzyńską i przekazana przez brata Juliana Koczwarę Cystersa z Wąchocka dla pacjentów łańcuckiego szpitala. Kapelan szpitalny ks. Konrad Kawa po nabożeństwie udostępnił do osobistej adoracji relikwie błogosławionej Rodziny Ulmów z Markowej.
  W uroczystości uczestniczyli Adam Krzysztoń Starosta Łańcucki, Barbara Pilawa-Kraus Wicestarosta Łańcucki, Jan Kilian Członek Zarządu Powiatu Łańcuckiego, Sekretarz Robert Kochman, Łukasz Wais Prezes Zarządu „Centrum Medycznego w Łańcucie” sp. z o.o. wraz z pracownikami: Dyrektorem ds. Lecznictwa lek. med. Józefem Szczęchem i Naczelną Pielęgniarką Joanną Bieniasz. Oprawę muzyczną Eucharystii śpiew i grę na elektrycznych organach zapewniła Monika Guzek pracownik Starostwa Powiatowego w Łańcucie.
Tekst i zdjęcia Robert Kochman