Spotkanie z przedstawicielami Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych SP ZOZ w Łańcucie

11-02-2008
Sytuację finansową oraz oczekiwania w zakresie podwyżki wynagrodzeń tej najliczniejszej grupy zawodowej przedstawiła Pani Grażyna Dobranowicz, Przewodnicząca Związku. W trakcie spotkania Pan Starosta podkreślił ogromne znaczenie zawodu pielęgniarki w opiece nad chorymi, podziękował za zaangażowanie w tworzeniu dobrego wizerunku szpitala, poświęcenie i troskę o pacjentów.
Sytuacja finansowa tej grupy zawodowej jest trudna wobec braku rozwiązań systemowych w ochronie zdrowia. Wobec niespełnionych obietnic, tracą cierpliwość i są w tej chwili zdeterminowane walczyć o godne wynagrodzenie.
Obecny na spotkaniu Pan Krzysztof Przyśliwski, Dyrektor SP ZOZ poinformował o trudnej sytuacji Zakładu wobec braku stabilności w kontraktowaniu świadczeń z NFZ, braku środków finansowych nie tylko na podwyżki płac, ale i na remonty, zakupy sprzętu.
Pan Starosta zobowiązał się do podjęcia działań w zakresie szukania rozwiązań dotyczących dalszego funkcjonowania zakładu.

Z okazji Światowego Dnia Chorego życzymy wszystkim pacjentom naszego szpitala szybkiego powrotu do zdrowia, pracownikom SP ZOZ w Łańcucie wyrazy uznania i wdzięczności za służbę, która ratuje Życie.

przyg. Wydział Edukacji i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Łańcucie