Spotkanie z firmą realizujacą budowę autostrady w Powiecie Łańcuckim

02-12-2010

W dniu dzisiejszym w Starostwie Powiatowym w Łańcucie miało miejsce spotkanie z firmą realizującą budowę autostrady A4 na odcinku przebiegającym przez teren powiatu łańcuckiego. Na spotkaniu obecni byli Starosta Łańcucki, Wójtowie Gmin przez które przebiegać będzie autostrada (Czarna i Białobrzegi), Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Łańcucie oraz przedstawiciele wykonawcy. Firma realizujaca budowę autostrady zwróciła się do ZDP z prośba o podanie warunków na korzystanie z dróg powiatowych oraz dróg gminnych w celu realizacji pierwszego etapu prac inzynieryjnych (dojazd ciężkiego sprzętu). W sprawę zaangażowali się Starosta Łańcucki oraz Wójtowie Gmin Białobrzegi i Czarna. W trakcie spotkania wykonawca przedstawił załącznik graficzny z drogami, z których chciałby korzystać. Omówiono szczegółowo możliwości przejazdów tymi drogami oraz propozycje zmiany ich przebiegu, by omijały obszary gęstej zabudowy czy centra wsi. W czasie kolejnego spotkania oczekiwane jest skonkretyzowanie propozycji przejazdu drogami powiatowymi i gminnymi z uwzglednieniem  propozycji przedstawionych przez strone samorzadową. Strona samorzadowa zaproponowała porozumienie na linii powiat-wykonawca w celu zabezpieczenia interesów mieszkańcóe oraz Powiatu łańcuckiego w zakresie utrzymania odcinków dróg oraz ich odbudowy po zakończeniu inwestycji autostradowej. Obecna i dalsze rozmowy mają na celu sprawną realizację inwestycji bez szkód na drogach.