SPOTKANIE W SPRAWIE INTERNETU

27-05-2009

Wczoraj (26.05.2009) w Rzeszowie, z inicjatywy Starosty Łańcuckiego Adama Krzysztonia, odbyło się spotkanie w sprawie projektu „Radiowa sieć szerokopasmowa województwa podkarpackiego”. W spotkaniu uczestniczyli m.in.: pani Anna Streżyńska Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej; Marcin Krawczyk Dyrektor Rzeszowskiej Delegatury UKE; Jan Burek Członek Zarządu Województwa Podkarpackiego; przedstawiciele miast Dębica i Sanok oraz powiatu łańcuckiego – liderów obszarów przetargowych na częstotliwości radiowe; przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego, Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego; miasta Rzeszowa oraz władze stowarzyszenia „Podkarpacka sieć szerokopasmowa z siedzibą w Rzeszowie”.

W trakcie dyskusji poruszono tematy związane z realizacją na terenie województwa podkarpackiego sieci szerokopasmowej, umożliwiającej powszechny dostęp do Internetu. Niestety plany te należy skonfrontować z wymaganiami formalnymi związanymi z możliwym dofinansowaniem projektu ze środków UE, takimi jak: dozwolony poziom pomocy publicznej, kwalifikowalność podatku VAT, raporty oddziaływania inwestycji na środowisko czy zakres powiązań z projektem Sieci Szerokopasmowej Polski Wschodniej.

KALEDNARIUM DZIAŁAŃ PODEJMOWANYCH PRZEZ POWIAT ŁAŃCUCKI W SPRAWIE BUDOWY RADIOWEJ SIECI SZEROKOPASMOWEJ WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO

d.o.