Spektakl „Mieszko I” na 1050 lecie chrztu Polski

15-04-2016

Obchody 1050-lecia chrztu Polski były okazją do wystawienia w dniach 9, 10, 17 kwietnia 2016 r. w Domu Kultury w Krzemienicy widowiska historyczno-religijnego zatytułowanego „Mieszko I” w reżyserii Zygmunta Kluza. Licznie przybyła publiczność bardzo dobrze przyjęła spektakl w wykonaniu amatorskiego Teatru Dramatycznego w Krzemienicy. Wśród widzów znaleźli się m.in.: ks. bp Stanisław Jamrozek, Adam Krzysztoń Starosta Łańcucki. Sztuka teatralna w czterech aktach, w pięknej scenografii zaprojektowanej przez Monikę Kluz i z gustownym opracowaniem muzycznym - Moniki Welc przez dwie godziny dostarczała widowni artystycznych przeżyć. W tytułowej roli dorosłego księcia Mieszka I wystąpił Piotr Pasierb, który na co dzień pracuje jako Zastępca Naczelnika Wydziału Geodezji i Gospodarki Nieruchomościami w Starostwie Powiatowym w Łańcucie. W rolę jednego z dzielnych słowiańskich wojów o imieniu Szczebór wcielił się Mieczysław Rejman (w Starostwie Kierownik PODGiK w Łańcucie). W związku z ogromnym zainteresowaniem publiczności sztuka ta będzie ponownie wystawiona w niedzielę 17 kwietnia br. o godz. 18.00. w Domu Kultury w Krzemienicy. Wstęp wolny. Teatr Dramatyczny w Krzemienicy zaprasza.

Tekst i fot. Robert Kochman