Seminarium pt. Oblicze współczesnej biblioteki szkolnej.

20-02-2012
Informujemy, że 22 lutego 2012 r. w godzinach 10.00 – 13.15 Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Rzeszowie Filia w Łańcucie (Łańcut, ul. Danielewicza 8) zaprasza do swej siedziby na seminarium ,,OBLICZE WSPÓŁCZESNEJ BIBLIOTEKI SZKOLNEJ”.
Celem seminarium jest zaprezentowanie dobrych praktyk w bibliotekach szkolnych, poznanie nowoczesnej organizacji pracy bibliotek szkolnych za granicą – relacja uczestników wyjazdów studyjnych oraz doskonalenie umiejętności komunikacji interpersonalnej.
Program seminarium:
• Kierunki rozwoju bibliotekarstwa szkolnego w Polsce i na świecie
• Prezentacja działalności wybranych bibliotek szkolnych szkół łańcuckich
• Wizerunek bibliotek szkolnych za granicą: Belgia, Szwajcaria, Dania, Szwecja
• Etykieta w życiu publicznym – socjolog dr Leszek Gajos, Wyższa Szkoła Prawa
i Administracji Przemyśl – Rzeszów
Do udziału w seminarium zapraszamy dyrektorów szkół oraz nauczycieli bibliotekarzy wszystkich typów szkół z terenu powiatu łańcuckiego i miasta Łańcuta.
Organizatorami seminarium są Starostwo Powiatowe w Łańcucie oraz Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Rzeszowie – Filia w Łańcucie
Oprac. Wydział Edukacji i Spraw Społecznych