Ruszają nowe inwestycje

28-02-2017

NOWA HALA SPORTOWA DLA UCZNIÓW ŁAŃCUCKICH SZKÓŁ 
Dokładnie za rok planowane jest zakończenie budowy szkolnej hali sportowej przy Zespole Szkół Technicznych w Łańcucie. Dzisiaj w starostwie powiatowym została podpisana umowa z wykonawcą - Firmą Remontowo-Budowlaną „PIOTROWSKI” z Wiązownicy. Koszt inwestycji wyniesie 7 199 001,53 zł i będzie objęty wsparciem finansowym w ramach programu „Dostosowanie infrastruktury edukacyjnej Powiatu Łańcuckiego do potrzeb kształcenia zawodowego” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.
Hala sportowa zostanie usytuowana na terenie boisk szkolnych Zespołu Szkół Technicznych, wzdłuż ulicy Kwiatowej w Łańcucie. Budynek pomieści pełnowymiarowe boisko do piłki ręcznej, koszykówki lub siatkówki, salę fitness, siłownię oraz pełne zaplecze socjalne i sportowe. Znajdzie się również miejsce na trybuny dla kibiców. Całość będzie dostosowana dla osób niepełnosprawnych. 
Nowa hala jest przeznaczona na zajęcia sportowe w ramach lekcji wychowania fizycznego oraz treningi pozalekcyjne dla uczniów szkół średnich, dla których organem prowadzącym jest Powiat Łańcucki.    

REMONT ZABYTKOWEGO BUDYNKU POWIATOWEGO CENTRUM POMOCY RODZINIE TUŻ TUŻ…
Również dzisiaj, z tym samym wykonawcą - Firmą Remontowo-Budowlaną „PIOTROWSKI” z Wiązownicy, została zawarta umowa na remont i przebudowę budynku Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Łańcucie przy ul. Piłsudskiego 70/26 wraz z budową altany z kominkiem oraz zagospodarowaniem terenu. Koszt inwestycji wyniesie 2 462 941,26 zł i będzie objęty wsparciem finansowym w ramach programu „Modernizacja infrastruktury Powiatu Łańcuckiego na potrzeby prowadzenia zadań w zakresie pieczy zastępczej” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020. Głównym celem remontu będzie wymiana nieszczelnego dachu. Prace obejmą również m.in. wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, kompleksowy remont instalacji. Efektem inwestycji będzie poprawa funkcjonalności i bezpieczeństwa od strony technicznej oraz poprawienie estetyki, która ma na celu zwiększenie komfortu osób korzystających z tych obiektów.