Rozstrzygnięcie powiatowego konkursu plastycznego pt. „NIE DAJ SZANSY HIV!”

19-12-2019

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Łańcucie uprzejmie informuje, że został rozstrzygnięty powiatowy konkurs plastyczny dotyczący problematyki HIV/AIDS dla uczniów szkół ponadpodstawowych, pt. „Nie daj szansy HIV!”

Konkurs został objęty honorowym patronatem przez Starostę Łańcuckiego oraz Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Łańcucie.

Cele konkursu to: poszerzenie wiedzy nt. HIV/AIDS wśród młodzieży szkół ponadgimnazjalnych powiatu łańcuckiego, w tym: sytuacji  epidemiologicznej w zakresie zakażeń HIV /AIDS, źródeł i dróg szerzenia się  wirusa HIV, bezpiecznych zachowań, popularyzacja Światowego Dnia AIDS – 1 grudnia 2019 roku; kształtowanie postawy odpowiedzialności za własne zdrowie i podejmowanie zdrowych wyborów życiowych; kształtowanie właściwych postaw młodzieży wobec ludzi żyjących z HIV i chorych na AIDS.

W dniu 16 grudnia br. Komisja Konkursowa dokonała oceny siedmiu prac konkursowych przekazanych przez Zespół Szkół Nr 2 w Łańcucie.

Nagrodzeni uczestnicy konkursu:

I miejsce – Patrycja Ptaszek kl. II LA

II miejsce – Olga Morycz kl. I LAP

III miejsce –  Andżelika Śmiałek kl. II LA

Wyróżnienia:

Natalia Filip kl. I LAP , Patryk Guzek kl. I LAP, Dominika Baj kl. I LAP

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali wartościowe nagrody ufundowane przez Starostę Łańcuckiego.

Dziękujemy uczestnikom konkursu, ich nauczycielom i Panu Dyrektorowi Zespołu Szkół Nr 2 w Łańcucie oraz wszystkim osobom zaangażowanym w realizacje tego przedsięwzięcia za udział w w/w przedsięwzięciu.  Mam nadzieję, że nasze wspólne działania przyniosą efekty z zakresie kształtowania postaw odpowiedzialności za własne zdrowie wśród młodzieży powiatu łańcuckiego.

PSSE w Łańcucie