Rozstrzygnięcie powiatowego konkursu plastycznego ph. „NIE DAJ SZANSY HIV!”

13-12-2023

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Łańcucie uprzejmie informuje, że został rozstrzygnięty powiatowy konkurs plastyczny dotyczący problematyki HIV/AIDS dla uczniów szkół ponadpodstawowych, pt. „Nie daj szansy HIV!”

Konkurs został objęty honorowym patronatem przez Starostę Łańcuckiego oraz Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Łańcucie.

Cele konkursu to: poszerzenie wiedzy nt. HIV/AIDS wśród młodzieży szkół ponadpodstawowych powiatu łańcuckiego, w tym: sytuacji  epidemiologicznej w zakresie zakażeń HIV /AIDS, źródeł i dróg szerzenia się  wirusa HIV, bezpiecznych zachowań, popularyzacja Światowego Dnia AIDS – 1 grudnia 2023 roku; kształtowanie postawy odpowiedzialności za własne zdrowie i podejmowanie zdrowych wyborów życiowych; kształtowanie właściwych postaw młodzieży wobec ludzi żyjących z HIV i chorych na AIDS.

W dniu 12 grudnia br. Komisja Konkursowa dokonała oceny dwudziestu pięciu prac konkursowych przekazanych przez:  Zespół Szkół Nr 2 w Łańcucie, Zespół Szkół Nr 3 w Łańcucie, Zespół Szkół Nr 1 w Łańcucie- II Liceum Ogólnokształcące.

Nagrodzeni uczestnicy konkursu:

I miejsce – Wiktoria Fus kl. II F – Zespołu Szkół Nr 1 im. J. Korczaka w Łańcucie;

II miejsce – Szymon Dubiel kl. I LA- Zespołu Szkół Nr 2 im. J. Kochanowskiego w Łańcucie;

III miejsce –  Liliana Drozd kl. IR - Zespół Szkół Nr 3 w Łańcucie

Wyróżnienia:

Patrycja Fołta kl. II F, Martyna Tarała kl. II F, Kinga Kojder kl. II A - Zespół Szkół Nr 1 im. J. Korczaka w Łańcucie; Klaudia Zielińska kl. I R – Zespół Szkół Nr 3 w Łańcucie.

Nagrody za udział:

Zuzanna Hawro, Klaudia Plęs, Oliwia Kłusek, Karolina Drabik, Katarzyna Gaweł – Zespół Szkół im. J. Korczaka w Łańcucie; Gabriela Łyszczarz, Martyna Kiełb, Weronika Bałda, Wojciech Bącal, Kinga Kojder, Karol Dec, Mateusz Maziarz, Magdalena Blajer, Mateusz Cyran, Maxymilian Bujak, Mateusz Dołęga – Zespól Szkół Nr 2 im. J. Kochanowskiego w Łańcucie; Anastazja Ruschena, Natalia Witek – Zespół Szkół Nr 3 w Łańcucie.

Dziękujemy uczestnikom konkursu, opiekunom oraz Dyrektorom Zespołów Szkół w Łańcucie za udział w w/w przedsięwzięciu. Mamy nadzieję, że nasze wspólne działania przyniosą efekty z zakresie kształtowania postaw odpowiedzialności za własne zdrowie wśród młodzieży powiatu łańcuckiego.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali wartościowe nagrody oraz dyplomy ufundowane przez Starostę Łańcuckiego, które zostaną przekazane bezpośrednio do szkół do 22 grudnia br.

Dziękujemy uczestnikom konkursu, ich nauczycielom,  Dyrektorom  oraz wszystkim osobom zaangażowanym w realizacje tego przedsięwzięcia za udział w w/w przedsięwzięciu. Mamy nadzieję, że nasze wspólne działania przyniosą efekty z zakresie kształtowania postaw odpowiedzialności za własne zdrowie wśród młodzieży powiatu łańcuckiego.

Autor: PSSE w Łańcucie