Rozstrzygnięcie konkursu w Warsztatach Terapii Zajęciowych w Białobrzegach

18-03-2011

Dyrekcja Warsztatów Terapii Zajęciowej w Białobrzegach 15 lutego 2011 ogłosiła konkurs na najpiękniejsze godło powiatu łańcuckiego. Do konkursu przystąpiły wszystkie pracownie. Każda z nich wykonała godło w stosownej dla siebie technice: wypalane w drewnie, wyszywane haftem krzyżykowym, wyklejane nasionami, z masy solnej, z bristolu oraz z materiałów używanych na co dzień w warsztacie plastycznym. Terapeuci opiekujący się każdą z pracowni pomogli uczestnikom w wyborze odpowiedniej techniki oraz nadzorowali ich pracę służąc radą i pomocą. Przy okazji konkursu wszyscy biorący w nim udział mieli możliwość zapoznać się lepiej z historią powiatu łańcuckiego, godła oraz całej Ziemi Łańcuckiej.
Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się 17 marca w Warsztatach Terapii Zajęciowej w Białobrzegach. W roli jury wystąpił Starosta Łańcucki Adam Krzysztoń, który podjął się oceny prac. Jednakże szybko okazało się, że wybór nie będzie łatwy, ponieważ Staroście podobały się wszystkie godła powiatu przedstawione do konkursu. Czas potrzebny do podjęcia decyzji wypełnił pięknym śpiewem uczestnik Warsztatów Grzegorz Golenia wykonując pieśni: „Czarna Madonna” i „Nie potrzebuję już”. Ostatecznie Starosta zdecydował się wyróżnić godło wykonane w warsztacie krawieckim, którym opiekuje się pani Elżbieta Rejman. Uczynił to ze względu na oczywiste walory artystyczne przedstawionej pracy, ale też z powodów praktycznych – była ona pięknie oprawiona i gotowa do zawieszenia.
 Konkurs na najpiękniejsze godło powiatu łańcuckiego odbywający się w Warsztatach był doskonałą okazją aby wszyscy zaangażowani w sprawy osób niepełnosprawnych jeszcze raz przekonali się, jak bardzo Starosta ceni sobie współpracę z nimi i jak bardzo zależy mu, żeby osobom niepełnosprawnym w powiecie żyło się coraz lepiej. Uczestnicy i wychowawcy byli wdzięczni za osobiste przybycie Starosty  i docenili, że wśród swoich licznych i odpowiedzialnych zajęć znalazł czas także dla nich. Na pamiątkę tego spotkania obdarowali pana Adama Krzysztonia pracami biorącymi udział w konkursie. Starosta już niejednokrotnie udowodnił swoją troskę o niepełnosprawnych i pokrzywdzonych przez los oraz, że jest z nimi szczególnie w trudnych momentach.
 Po ogłoszeniu werdyktu młodzież z Warsztatów poczęstowała swojego Gościa obiadem i ciastem przygotowanym w warsztacie gospodarstwa domowego, zaś starosta częstował przyniesionymi słodyczami. Całe spotkanie odbyło się w przyjaznej - a nawet wręcz rodzinnej atmosferze. Były śpiewane piosenki oraz rozmowy o wspólnych sprawach. Na koniec Pan Starosta podziękował dyrekcji, wychowawcom oraz uczestnikom Warsztatów w Białobrzegach za pomysł zorganizowania konkursu i życzył dalszych sukcesów na gruncie terapii zajęciowej.

Podopieczni ośrodka Dyrektorka Warsztatów Zajęciowych oraz Starosta Łańcucki

Pamiątkowe zdjęcie Prace biorące udział w konkursie