Rozgrywki matematyczne w języku angielskim

20-12-2018

13 grudnia w Zespole Szkół Nr 2 im. Jana Kochanowskiego w Łańcucie odbył się III Powiatowy Konkurs Matematyczny w języku angielskim  „I love numbers”. Celem konkursu jest popularyzacja wiedzy i umiejętności matematycznych wśród uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, a także motywowanie uzdolnionej młodzieży do nauki języka angielskiego i jego praktycznego wykorzystania, a  nauczycieli do pracy z młodymi pasjonatami. Konkurs odbywa się na trzech poziomach: szkół podstawowych i gimnazjalnych łącznie oraz podstawowym i rozszerzonym dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Konkurs jest objęty patronatem Starosty Łańcuckiego, a gospodarzem jest jedna ze szkół ponadgimnazjalnych powiatu łańcuckiego, wybierana w drodze losowania. W przyszłym roku  gospodarzem kolejnej edycji  będzie Zespół Szkół nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Łańcucie.

W zmaganiach matematycznych w sumie wzięło udział 82 uczniów z  powiatu łańcuckiego. Szkoły ponadgimnazjalne reprezentowało 60 osób, w tym: 26 na poziomie rozszerzonym, a średni wynik wszystkich uczestników rozszerzenia to 67% - możemy być zadowoleni bo są to wysokie osiągnięcia.

A oto lista nagrodzonych z tego poziomu: I miejsce: Maciej Kilian, Maksymilian Wojnar; II miejsce: Miłosz Bar, Jakub Drozd, Bartosz Bardian, Patryk Kruba; III miejsce: Jakub Kowalczyk, Mateusz Sroczyk, Maciej Czyjt. Wyróżnienia: Piotr Kaczmarek, Daniel Nietrzeba, Szymon Kwolek oraz Szymon Dziedzic.

Na poziomie podstawowym zmierzyło się 34 uczniów zaś średni wynik to 42%. Uczniowie nagrodzeni: I miejsce: Patryk Bester; II miejsce: Gabriela Król; III miejsce: Szymon Lęcznar, Kamil Witek. Uczniowie wyróżnieni z poziomu podstawowego: Jakub Chudzik, Kacper Kogut, Jakub Pawlak, Gabriela Korzystka, Katarzyna Makówka, Julia Dyrda, Kielar Maciej, Anna Perec, Karolina Szubart oraz Michał Gargała.

Gimnazja reprezentowało 12 uczniów a szkoły podstawowe naszego powiatu 10 uczniów. Średni wynik wszystkich uczestników na tym poziomie jest dość wysoki: 64%. W tej kategorii zdobywca pierwszego miejsca osiągnął maksymalną ilość możliwych do zdobycia punktów! Lista laureatów tego poziomu: I miejsce: Damian Kwolek; II miejsce: Monika Szczepańska, Patryk Chmiel, Szymon Kamiński; III miejsce: Adam Trznadel, Jakub Gnyp. Wyróżnienia otrzymali: Maksymilian Jękot, Sebastian Kudyba, Dominika Pawlak, Radosłąw Olbrycht, Jakub Urban oraz Bartosz Pasierb.

Zgodnie z tradycja uroczyste ogłoszenie wyników oraz nagrodzenie laureatów i uczniów wyróżnionych odbyło się w sali posiedzeń Starostwa Powiatowego w Łańcucie. W tym roku miało to miejsce 18 grudnia o godzinie 12.00  i uroczystości tej przewodniczyła pani Barbara Pilawa-Kraus - Wicestarosta Łańcucki wspólnie z panem Bogusławem Blajerem dyrektorem Zespołu Szkół Nr 2 w Łańcucie.

Dziękujemy wszystkim – młodym i zdolnym uczniom oraz ich nauczycielom za liczne uczestnictwo i miłą atmosferę. Cieszymy się, że jest wśród nas tak wielu uczniów, którzy chcą rozwijać zainteresowania i pasje, a także sprawdzać swoje umiejętności, mierząc się z innymi, równie utalentowanymi rówieśnikami.