Rodzinnie w Dzień Rodziny

03-07-2018

W dniu 30 czerwca  na terenie nowego obiektu Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Łańcucie odbył się piknik z okazji Dnia Rodziny i Dnia Rodzicielstwa Zastępczego połączony z uroczystym poświęceniem i otwarciem  siedziby PCPR - Organizatora Rodzinnej Pieczy Zastępczej i Środowiskowego Domu Samopomocy w Łańcucie z filią w Rakszawie.

W gronie ponad dwustuosobowym wspólnie świętowano Dzień Rodziny i Dzień Rodzicielstwa Zastępczego, a liczne atrakcje uświetniły imprezę. Organizatorów pikniku swoją obecnością zaszczycili zaproszeni goście, a wśród nich m.inn.  ksiądz Artur Janiec-Dyrektor Caritas Archidiecezji Przemyskiej, Ksiądz Mieczysław Sondej-Proboszcz Parafii pw. Chrystusa Króla w Łańcucie, Kazimierz Gołojuch-Poseł na Sejm RP, Stanisław Kruczek-Członek Zarządu Województwa Podkarpackiego, Adam Krzysztoń-Starosta Łańcucki,  Barbara Pilawa-Kraus-Wicestarosta Łańcucki, Joanna Rupar-Wiceburmistrz Miasta Łańcuta, Mariusz i Leszek Czyszek-architekci, przedstawiciele firmy ML-BUD Firma Budowlano-Consultingowa z Gliwic, Paweł Piotrowski-Prezes Firmy Remontowo-Budowlanej "Piotrowski”, radni Powiatu Łańcuckiego, kierownicy jednostek organizacyjnych Powiatu Łańcuckiego oraz kierownicy instytucji  i organizacji zrzeszających osoby niepełnosprawne na terenie powiatu.

Część oficjalna prowadzona była przez Joannę Dubiel-Sowę-Dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Łańcucie, która powitała zaproszonych gości  i złożyła życzenia z okazji wspólnego święta wszystkich rodzin. Kolejnym punktem spotkania była modlitwa i poświęcenie przez księdza Mieczysława Sondeja-Proboszcza Parafii pw. Chrystusa Króla w Łańcucie  nowo wyremontowanych obiektów. Przygotowana przez organizatorów prezentacja filmowa przybliżyła zebranym inwestycje zrealizowane w obszarze pomocy społecznej i pieczy zastępczej,  końcowego podsumowania  dokonał  starosta łańcucki, a tuż po nim miały swój czas przemówienia zaproszonych gości  i zwiedzanie obiektów.

Część piknikową spotkania rozpoczął występ uczestników środowiskowego Domu Samopomocy w Łańcucie, którzy śpiewem, tańcem  a przede wszystkim dobrym humorem zachęcili wszystkich do wspólnej zabawy. W czasie pikniku, najmłodsi jego uczestnicy korzystali z nowego placu zabaw oraz uczestniczyli w wielu konkurencjach prowadzonych przez animatorki. Nieco starsi mogli spróbować swoich sił na siłowni zewnętrznej lub zdobyć umiejętności techniczne w nordic-walking. Wspólne świętowanie Dnia Rodziny i Dnia Rodzicielstwa zastępczego trwało do godzin popołudniowych, a wspólne rozmowy i uśmiech gości  był  najlepszym potwierdzeniem dobrej zabawy.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Łańcucie

 

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Łańcucie