Rodzinnie na pikniku powiatowym

04-06-2023

W niedzielę, 4 czerwca 2023 r., na terenach Zespołu Szkół Technicznych w Łańcucie odbył się już po raz 20. Rodzinny Piknik Integracyjny Osób Niepełnosprawnych powiatu Łańcuckiego. Wydarzenie, którego organizację zapoczątkował Marian Wrona z Łańcuckiego Koła Polskiego Związku Niewidomych, kontynuuje Caritas Archidiecezji Przemyskiej wraz z Powiatem Łańcuckim.

Uroczystości rozpoczęła Masza św. w łańcuckiej farze, której przewodził i homilię wygłosił Metropolita Przemyski abp. Adam Szal. Uczestniczyli w niej przedstawiciele Stowarzyszeń Osób Niepełnosprawnych działające na terenie powiatu łańcuckiego, przedstawiciele parlamentu i administracji rządowej i samorządowej, służb i instytucji publicznych oraz licznie przybyli mieszkańcy.

Po Mszy zebrani przeszli ulicami miasta na teren pikniku w asyście Orkiestry Dętej z Kraczkowej z Kapelmistrzem Arkadiuszem Hawro na czele.

Po uroczystym otwarciu pikniku przez posła na Sejm RP Kazimierza Gołojucha, wicewojewodę podkarpackiego Jolantę Sawicką, dyrektora Caritas Archidiecezji Przemyskiej ks. Artura Jańca oraz starostę łańcuckiego Adama Krzysztonia, na zebranych czekało moc atrakcji. Na scenie w programie artystycznym, brawurowo prowadzonym przez Kamilę Konieczny z Zespołu Szkół Technicznych w Łańcucie, zaprezentowały się Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych, obchodzący 30.lecie działalności Zespół Taneczny GRACJA działający przy Zespole Placówek Oświatowych w Łańcucie, zespół Golden Age oraz KORDIAN, który porwał publiczność do wspólnej zabawy.

A poza sceną można było posmakować regionalnych przysmaków oraz łakoci przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich, sprawdzić ciśnienie oraz porozmawiać na temat profilaktyki i zdrowych nawyków, nabyć ciekawe wydawnictwa, porozmawiać z psychologami i pedagogami, sprawdzić swe umiejętności w strzelaniu do tarczy, porozmawiać z żołnierzami 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej, sprawdzić jak to jest być Policjantem i Strażakiem. Na najmłodszych czekały liczne animacje, malowanie buziek, cukrowa wata, lody i inne pyszności.

W trakcie pikniku można było podziwiać wystawę prac pt. „W hołdzie św. Janowi Pawłowi II”.

Uczestnicy pikniku zabrali do domu wspaniałe wspomnienia, a było to możliwe dzięki tym, którzy włączyli się w organizacje imprezy łączącej wszystkich mieszkańców naszej małej ojczyzny.

Dziękujemy:

Niepublicznemu Ośrodkowi Rewalidacyjno-Wychowawczemu Caritas w Wysokiej z p. Janiną Surmacz, dyrektor ośrodka, za organizacje i koordynację wydarzenia

Powiatowemu Centrum Pomocy Rodzinie w Łańcucie

Stowarzyszeniom Osób Niepełnosprawnych oraz instytucjom wspierającym Osoby  Niepełnosprawne

Wolontariuszom Caritas

Zespołowi Szkół Technicznych w Łańcucie

Zespołowi Placówek Oświatowych w Łańcucie

Zespołowi Szkół nr 1 im. Janusza Korczaka w Łańcucie

Zespołowi Szkół nr 2 im. Jana Kochanowskiego w Łańcucie

Zespołowi Szkół nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Łańcucie

Komendzie Powiatowej Policji w Łańcucie

Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łańcucie

Kołom Gospodyń Wiejskich z powiatu łańcuckiego

Państwowej Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łańcucie

Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Łańcucie

Zespołowi Tanecznemu Gracja

ZS STRZELEC JP im.10 PSK z Łańcuta

3.Podkarpackiej Brygadzie Obrony Terytorialnej

Centrum Medycznemu w Łańcucie

oraz wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji wydarzenia.