Rajd szlakiem bł. Ulmów

25-09-2023

W sobotę 23 września 2023 r. spod kościoła św. Michała Archanioła w Łańcucie wyruszył 42. Powiatowy Rajd Rowerowy dla upamiętnienia błogosławionej Rodziny Ulmów poprzez Markowę do Kraczkowej. Rajd zorganizowało Starostwo Powiatowe w Łańcucie w ramach obchodów Święta Patrona Powiatu Łańcuckiego. W Markowej 16 uczestników wzięło udział w konkursie wiedzy o błogosławionej Rodzinie Ulmów. Dla tych, którzy wykazali się swoją wiedzą przygotowano nagrody rzeczowe ufundowane przez Marszałka Województwa Podkarpackiego, Starostę Łańcuckiego, Wójta Gminy Markowa, Instytut Pamięci Narodowej, a dla pozostałych rozlosowano akcesoria rowerowe przekazane przez sklep NSB Sport Serwis. W trakcie rajdu można było z przewodnikiem zwiedzić ekspozycję Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej im. Rodziny Ulmów w Markowej, odwiedzić grób i kościół gdzie obecnie są relikwie błogosławionych Józefa i Wiktorii Ulmów wraz z siedmiorgiem ich dzieci. Ks. Mieczysław Bizior oprowadził grupę po Domu Pamięci św. Jana Pawła  II w Kraczkowej. Zakończenie rajdu miało miejsce w Kraczkowej w Dolinie Miłosierdzia.
Zdjęcia: Anna Duda-Świerk i Robert Kochman