Rada Powiatu Łańcuckiego powołała nowego Skarbnika

31-01-2023

30 stycznia 2023 r. odbyła się XLII sesja Rady Powiatu Łańcuckiego. W jej trakcie radni odwołali, w związku z przejściem na emeryturę, dotychczasowego Skarbnika Powiatu pana Stanisława Barnata. Brawa, którymi radni nagrodzili ustępującego Skarbnika są wyrazem uznania dla jego wieloletniej pracy i stania na straży budżetu Powiatu.

Do pełnienia funkcji Skarbnika Powiatu powołana została, jednogłośnie, Pani Agata Sońska, specjalistka ds. budżetu, wieloletnia współpracownica Stanisława Barnata.

W trakcie sesji radni podjęli również uchwały w sprawie przekazania Gminie Białobrzegi, Gminie Czarna oraz Gminie Markowa zadania publicznego polegającego na letnim i zimowym utrzymaniu chodników przy drogach powiatowych na terenie wyżej wymienionych gmin z wyłączeniem remontów, modernizacji i budowy chodników.  Jest to efekt porozumień zawartych z gminami wynikających z dobrej współpracy.

Ustalono również  wysokość opłat za zakwaterowanie w Bursie Szkolnej oraz wysokość opłat za korzystanie z miejsc noclegowych w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym wchodzącym w skład Zespołu Placówek Oświatowych w Łańcucie.

Zapis XLII sesji  Rady Powiatu Łańcuckiego znajdziesz TUTAJ

fot. Robert Kochman