"Dobry Pasterz" dla Starostwa Powiatowego w Łańcucie

28-04-2010

Już po raz ósmy „Caritas” Archidiecezji Przemyskiej przyznała statuetki „Dobrego Pasterza” dla duszpasterza, wolontariusza oraz instytucji współpracującej z „Caritas” Archidiecezji Przemyskiej. Statuetki z brązu wręczył laureatom 27 kwietnia 2010 r. ks. bp Adam Szal w Centrum Charytatywnym „Caritas” w Przemyślu. Wśród laureatów znaleźli się przedstawiciele z powiatu łańcuckiego.

Statuetkę „Dobrego Pasterza 2009” otrzymało Starostwo Powiatowe w Łańcucie jako instytucja współpracująca z „Caritas” Archidiecezji Przemyskiej. Ta symboliczna nagroda została przyznana za pomoc doradczą i finansową w tworzeniu placówki rewalidacyjno - wychowawczej „Caritas” w Wysokiej, a także promocję imprez kulturalnych, szczególnie propagujących aktywność życiową osób niepełnosprawnych oraz pomoc w tworzeniu i prosperowaniu wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego dla Osób Niepełnosprawnych. Wyróżnienie odebrał starosta Adam Krzysztoń.
  W kategorii „Wolontariusz” statuetkę przyznano Annie Sokołowskiej dyrektor Powiatowego Zespołu Ognisk Pracy Pozaszkolnej w Łańcucie za założenie pierwszego Szkolnego Koła „Caritas” w Archidiecezji Przemyskiej, tworzenie podstaw działalności Szkolnych Kół „Caritas” w zakresie statutowym i działaniowym, organizowanie wielu spotkań formacyjnych, akcji charytatywnych, kampanii promocyjnych na rzecz osób potrzebujących, współpracę z domami dziecka oraz promowanie edukacji młodzieży w duchu chrześcijańskiej miłości Caritas.
  Kapituła nagrody wyróżniła także Barbarę Salicką i Józefę Kogut reprezentujące Koło Łańcuckie Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta. Zostały one docenione za zaangażowanie w pomoc świadczoną na rzecz osób bezdomnych, ubogich i uzależnionych, za koordynowanie prac Towarzystwa, organizowanie kwest i zbiórek, promocję kampanii na rzecz osób zagrożonych wykluczeniem społecznym.
  Wszystkim laureatom składamy gratulacje, wyrazy szacunku i uznania. Obyśmy wszyscy pamiętali na co dzień, ile błogosławieństwa jest w bezinteresownym dawaniu.
Katarzyna Sokołowska-Faron

fot. arch. CARITAS Archidiecezji Przemyskiej