Przysięga klas mundurowych Zespołu Szkół Nr 2 im. Jana Kochanowskiego w Łańcucie

02-10-2018

W piątek 28 września 2018 roku odbyła się uroczysta przysięga klas mundurowych Zespołu Szkół Nr 2 im. Jana Kochanowskiego w Łańcucie.
Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w kościele Farnym w Łańcucie. Mszę celebrował ksiądz kapelan major Marian Homa oraz wikary parafii Łańcut – Podzwierzyniec, ksiądz Piotr Niemczyk. Po mszy uczniowie szkoły wraz ze zgromadzonymi gośćmi przeszli na Rynek, gdzie nastąpiła uroczysta przysięga, którą w tym roku składało 32 uczniów dwóch klas: Liceum Ogólnokształcącego oraz Technikum Informatycznego.

Była to już 16 przysięga uczniów klas wojskowych. Jednostką patronacką klas wojskowych jest 1 batalion 21 Brygady Strzelców Podhalańskich. Po raz dziewiąty przysięgę składali uczniowie klasy o profilu policyjnym, działającej pod patronatem Komendy Powiatowej Policji w Łańcucie. Po raz trzeci w przysiędze uczestniczyli kadeci klasy o profilu strażackim, objęci patronatem Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Łańcucie.

Źródło: ZS nr 2 w Łańcucie