Przelej krew miarą swoich czasów. Oddaj krew 3 marca 2018 w Łańcucie

16-02-2018

1 marca po raz kolejny obchodzony będzie Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. To święto tych, którzy po 1944 roku nie zgodzili się, by Polską rządziła komunistyczna władza z nadania Moskwy. Nie złożyli broni. Za tę postawę wielu zapłaciło najwyższą cenę.

Komunistyczne władze pragnęły zniszczyć tę najbardziej radykalną i patriotyczną część polskiego społeczeństwa. Chciały też zatrzeć ślad po niej na zawsze. Nie udało się. Po 50 latach zakłamania  Wyklęci żyją w naszej pamięci i są dla młodych Polaków wzorem patriotyzmu. Kolejne pokolenia rozumieją, że w godzinie próby –  jak zamordowana przez komunistów „Inka” – warto „zachować się jak trzeba”.

Żyjący współcześnie nie muszą z bronią w ręku walczyć o wolność. Nie muszą przelewać krwi w walce. Naszą miarą patriotyzmu są postawy, które budują Niepodległą. Jednym z przejawów takich zachowań jest oddawanie najcenniejszego daru, jaki posiadamy, daru KRWI ratującej życie. 

Włączając się w obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, w dniu 3 marca 2018r. (sobota) w godz. 9.00 do 12.00 w Centrum Komunikacji Łańcuta, ul. Kościuszki 17 A (dworzec PKS), Klub Honorowych Dawców Krwi przy Starostwie Powiatowym w Łańcucie „Łańcucka Kropelka” organizuje AKCJĘ KRWIODAWCZĄ. Akcją włączamy się również w obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Oczekujący na oddanie krwi, w budynku Centrum Komunikacji będą mogli zapoznać się z sylwetkami Żołnierzy Wyklętych.  

 Wspólnie dbajmy o pamięć o historii tych Żołnierzy!