Przedstawiciele partnerskich samorządów na Święcie Patrona Powiatu Łańcuckiego

02-10-2019

Święto Patrona Powiatu Łańcuckiego to doskonała okazja do podzielenia się z partnerskimi samorządami osiągnięciami Powiatu Łańcuckiego, wymiany doświadczeń w pracy samorządowej oraz zainteresowanie gości walorami turystycznymi naszego powiatu.

Na tegoroczne uroczystości przybyli przedstawiciele węgierskiego Jászapáti pod przewodnictwem Nóry Tóth, Powiatu Stryjskiego na Ukrainie pod przewodnictwem Ludmiłu Kuryliszyn oraz niemieckiego Saarpfalz-Kreis pod przewodnictwem starosty dr Theophila Gallo.

Goście wzięli udział w uroczystej Gali Nagrody Starosty Łańcukiego oraz Mszy Świętej odpustowej w intencji mieszkańców powiatu łańcuckiego. 

Delegacje z Węgier i Ukrainy odwiedziły nowy pawilon łańcuckiego szpitala natomiast delegacja z Niemiec brała udział w spotkaniu z uczniami II Liceum Ogólnokształcącego w Łańcucie. Każda z wizyt była okazją do wymiany doświadczeń i spostrzeżeń. Goście odwiedzili również Dom Pamięci Świętego Jana Pawła II w Kraczkowej oraz Niepubliczne Przedszkole Sióstr Służebniczek w Łańcucie Bogaty program pobytu obfitował w wydarzenia kulturalne (koncert Chóru i Orkiestry Nikolaus, Jarmark Św. Michała), wizytę w Synagodze oraz Muzeum Gorzelnictwa oraz spotkania z mieszkańcami naszego powiatu.

Żegnając się z gospodarzami goście podkreślali ogromne wrażenie, jakie wywarły na nich inwestycje powiatowe oraz zaangażowanie samorządu powiatowego w rozwój regionu.