Powiatowy Dzień Strażaka

20-05-2022

Dzień Strażaka w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łańcucie rozpoczął się od odegrania Hymnu Polski oraz podniesienia flagi państwowej na maszt. W zorganizowanym w dniu 18 maja 2022 r. apelu wzięli udział funkcjonariusze KP PSP w Łańcucie, pracownicy cywilni, emeryci, druhny i druhowie Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu łańcuckiego wraz z pocztami sztandarowymi. Wśród zaproszonych gości byli m.in.: pracownicy biura Posła na Sejm RP Kazimierza Gołojucha, samorządowcy, kierownicy powiatowych jednostek organizacyjnych, reprezentanci służb, straży i inspekcji.
  St. bryg. Daniel Dryniak Zastępca Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Rzeszowie wręczył 14 nominacji na wyższe stopnie służbowe dla strażaków oraz 32 medale i odznaki resortowe dla funkcjonariuszy i osób cywilnych.
  Odznaką Honorową Medalem Strażackim Międzyregionalnej Sekcji Pożarnictwa NSZZ „Solidarność” województwa podkarpackiego zostali wyróżnieni: Marek Uberman Przewodniczący Rady Powiatu Łańcuckiego, Adam Krzysztoń Starosta Łańcucki, st. bryg. Bogusław Golenia Komendant Powiatowy PSP w Łańcucie oraz st. ogn. Mariusz Kloc. Starosta Krzysztoń i Komendant Golenia zostali też wyróżnieni Odznaką Podkarpackiego Zarządu Wojewódzkiego ZZS Florian. Srebrnym Medalem „Za zasługi dla pożarnictwa” odznaczeni zostali insp. Marek Mendoń Komendant Powiatowy Policji w Łańcucie i Genowefa Kołodziej-Babka.
  W tym uroczystym dniu ks. Grzegorz Garbacz Proboszcz parafii pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Łańcucie poświęcił dwa nowe samochody ratowniczo-gaśnicze dla strażaków Komendy Powiatowej PSP w Łańcucie.
  Starosta Adam Krzysztoń podziękował za zorganizowanie apelu, a także za codzienną, trudną służbę strażaków służących powiatowej społeczności. Podkreślił, że dzięki bardzo dobrej współpracy z Policją i innymi powiatowymi organizacjami nasi mieszkańcy mogą mieszkać w bezpiecznym powiecie.
Tekst: Edyta Urban
Zdjęcia: Wojciech Wałczyk