Powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego oraz Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w

08-05-2008

W dniu 24.04.2008 r w Woli Dalszej odbyły się Powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego w których udział wzięło sześć szkół ponadgimnazjalnych (18 zawodników wraz z opiekunami). Zawody rozpoczął test teoretyczny, następne konkurencje to: sprawdzenie umiejętności z zakresu udzielania pomocy przedmedycznej, jazda slalomem na motorowerze i samochodem. Miejsce pierwsze wywalczyli uczniowie Zespołu Szkół w Wysokiej w składzie: Ewelina Stafiej, Bartłomiej Walawender i Radosław Żyga. Kolejne miejsca zajęły reprezentacje Zespołu Szkół nr 1 w Łańcucie (w składzie Babiarz Piotr, Cebulak Paweł i Kordas Rafał) i Zespołu Szkół Technicznych w Łańcucie (Borcz Jacek Cwynar Marcin i Kielar Tomasz)

Eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym odbyły się 29.04.2008 w Krzemienicy dla gimnazjów i 22.04.2008 dla szkół podstawowych w Białobrzegach.
Wszyscy zawodnicy rozwiązywali test, natomiast reprezentanci drużyn zaliczali próby sprawnościowe w jeździe na rowerze po torze przeszkód i w miasteczku ruchu drogowego, wykonywali również zadania z udzielania pierwszej pomocy.
Spośród ośmiu szkół gimnazjalnych (zwyciężył zespół z Kosiny w składzie: Jakub Kołcz, Tomasz Machniak i Maciej Żółtek, kolejne miejsca zajęli gimnazjaliści z Białobrzeg (Słupek Wojciech, Szybist Dawid i Uchman Przemysław) oraz Markowej (Kielar Piotr, Sas Łukasz i Szpytma Wojciech).
Z czterech szkół podstawowej biorących udział w turnieju zwyciężyła Szkoła Podstawowa nr 2 w Białobrzegach w składzie: Piotr Kot, Marek Świątoniowski i Bartosz Ziembański. Kolejne miejsca zajęli reprezentanci Szkoły Podstawowej w Handzlówce (Bartosz Cieszyński, Łukasz Kuśta i Krystian Styś) i szkoły Podstawowej nr 1 w Białobrzegach Wszystkim zawodnikom turniejów zostały wręczone nagrody, natomiast laureaci będą reprezentować nasz powiat na szczeblu wojewódzkim.
Oprócz Komendy Powiatowej Policji w Łańcucie i Starostwa Powiatowego w Łańcucie w przygotowaniach i realizacji Turniejów uczestniczyli: Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Motorowego w Rzeszowie, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Rzeszowie, Policealne Studium Medyczne w Łańcucie, Urzędy Gmin i Miejski. Część nagród została ufundowana przez Fundację Bezpieczna Droga z Wielunia.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom eliminacji, laureatom życzymy powodzenia.

Materiał udostępniony dzięki uprzejmości Powiatowej Komendy Policji w Łańcucie