Powiatowa drużyna wygrała VII Łańcucką Grę Miejską

27-06-2022

W ramach Dni Miasta Łańcuta w sobotę 25 czerwca 2022 r. Miejski Dom Kultury w Łańcucie zorganizował VII Łańcucką Grę Miejską, w której wzięło udział sześć drużyn. Czteroosobowa grupa „Wędrujące Michały” składająca się z pracowników Starostwa Powiatowego w Łańcucie zajęła w zawodach pierwsze miejsce, wykazując się dużą wiedzą w dziedzinie handlu, rzemiosła i usług dawnego Łańcuta. Burmistrz Miasta Łańcuta Rafał Kumek na zakończenie konkursu wręczył uczestnikom pamiątkowe dyplomy, nagrody i publicznie przekazał gratulacje dla zwycięskiej drużyny w składzie: Monika Guzek, Kinga Kania, Robert Kochman i Piotr Pasierb. Merytoryczną pieczę nad prawidłowością przygotowanych pytań sprawowała Joanna Kluz Kierownik Działu Historii Miasta i Regionu Muzeum-Zamku w Łańcucie, która od kilku lat prowadzi w MDK w Łańcucie wykłady popularyzujące poznawanie historii dawnego Łańcuta i jego mieszkańców.
  W trakcie gry należało dotrzeć do wszystkich punków położonych w centrum Łańcuta, gdzie obecność została potwierdzona naklejką. W imieniu organizatora orlęta z „Łańcuckiego Strzelca” Stowarzyszenia Przyjaciół Związku Strzeleckiego „Strzelec” Józefa Piłsudskiego naklejali kupony kontrolne i przekazywali kartę z pytaniem dotyczącym historycznych wydarzeń związanych z tematyką handlu, rzemiosła i usług w dawnym Łańcucie. Po zakreśleniu wybranej odpowiedzi można było przejść do kolejnego punktu. Na zakończenie gracze otrzymali też zadanie ułożenia puzzli z wizerunkiem historycznych pieczęci poszczególnych cechów, działających przed wiekami w Łańcucie. VII Łańcucka Gra Miejska została bardzo starannie, pomysłowo przygotowana oraz dostarczyła emocji związanych przy ustalaniu przez grupę kilku osób jednej odpowiedzi. Ponieważ zawody przeprowadzono przy słonecznej pogodzie i w temperaturze około 30 stopni Celsjusza organizatorzy zadbali o wyposażenie uczestników w butelkę wody i drożdżówkę. Ta forma edukacyjnej zabawy dla rodzin czy zorganizowanych grup, to świetny sposób na popularyzowanie historycznej wiedzy o naszym mieście.